• Emlak Haberleri
  • Emlak Bank gayrimenkul sektöründeki kaliteyi artıracak

Emlak Bank gayrimenkul sektöründeki kaliteyi artıracak

Gayrimenkul sektörünün başlıca problemlerine çözüm olması için tekrar aktif hale getirilecek olan Emlak Bank, projelerdeki kaliteyi artıracak

25 August 2018
Emlak Bank gayrimenkul sektöründeki kaliteyi artıracak Tekrar aktif hale getirilecek olan Emlak Bankası’nın gayrimenkul sektöründe konut, işyeri ve arsalar ile ilgili çalışmalar yürüteceği ifade ediliyor. Gayrimenkul sektörünün öncü firmaları tarafından da olumlu karşılanan bu gelişme son zamanlardaki kriz ve tıkanmalarla mücadele eden gayrimenkul sektörüne yeni ve verimli bir düzen getirecek.

EMLAK BANKASI SEKTÖRE KALİTE GETİRECEK

Mesa Mesken Yönetim Kurulu Başkanı Erhan Boysanoğlu, Emlak Bankası’nın geri dönüşü ile ilgili görüşleri sorulduğunda oldukça umutlu konuştu. Boysanoğlu, planlandığı şekilde çalıştığı takdirde bankanın hem üretici hem tüketici için önemli getirileri olacağını ifade etti.

Boysanoğlu, gayrimenkul projelerinin Emlak Bankası denetiminden geçerek uygulanabilecek olmasının, sektörde kaliteyi arttıracağını söyledi.

SEKTÖR CANLANACAK

Özak GYO Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Akbalık ise, Emlak Bankası’nın gayrimenkul özelinde uzmanlık faaliyeti yürütmesi gerektiğini ifade ederek, bankanın ancak bu şekilde sektör üzerinde etkin olacağını belirtti.

Mevcut durumda bankaların konut alanına özel krediler değil, tüketici kredisi kullandırdığını söyleyen Akbalık, Emlak Bankası’nın ihtisaslaşmış bir banka olması nedeniyle bu alana ciddi bir hareketlilik katacağına inandığını ifade etti.
Ahmet Akbalık, alanında uzman bir kurum olan Emlak Bankası’nın faaliyete geçmesi ile birlikte kaliteli, planlı ve daha sistemli bir gayrimenkul sektörü hedeflendiğini kaydetti.

EMLAK BANKASI, KREDİ MALİYETİNİ DÜŞÜREBİLİR

İNDER Başkanı Nazmi Durbakayım, Emlak Bankası’nın sektöre muhtemel ekonomik etkisi üzerinde durdu.
Durbakayım’a göre gayrimenkul şirketlerinin taleplerine göre Emlak Bankası özel bir fon sağlayabilecek. Bu fon sayesinde şirketler, yüksek indirimlerle Emlak Bankası fonuna satış gerçekleştirebilecek. Aynı zamanda konut, işyeri ya da arsaların Emlak Bankası tarafından teminat olarak alınması ile mortgage sistemi de uygulanmış olabilecek. Emlak Bankası, arsalar konusunda da önemli adımlar atabilecek.HABER İLE İLGİLİ YORUMLAR


henüz yorum yok

Öne Çıkan Konut Projeleri


Tüm Türkiye’de en çok tercih edilen konut projelerini burada bulabilirsiniz.

İstanbul, Beylikdüzü

Keleşoğlu Holding

395.000 - 792.000 TL

Detaylı bilgi istiyorum

İstanbul, Sancaktepe

Sur Yapı

385.000 - 837.000 TL

Detaylı bilgi istiyorum

Ankara, Etimesgut

Söğüt İnşaat

283.000 - 634.000 TL

Detaylı bilgi istiyorum

İstanbul, Sancaktepe

Halk GYO

490.000 - 888.000 TL

Detaylı bilgi istiyorum

İstanbul, Beylikdüzü

Mutlu inşaat

200.000 - 734.000 TL

Detaylı bilgi istiyorum

Konya, Meram

Torkam inşaat

315.000 - 1.000.000 TL

Detaylı bilgi istiyorum

İstanbul, Beylikdüzü

Gül Proje

253.470 - 903.119 TL

Detaylı bilgi istiyorum

İstanbul, Başakşehir

İntaya

595.000 - 998.000 TL

Detaylı bilgi istiyorum