Emlak Dolandırıcılarının Bu Tuzağına Dikkat!

17 Kasım 2014
PAYLAŞ
Emlak Dolandırıcılarının Bu Tuzağına Dikkat!

Ev sahibi olmak isteyenler, acele etmeyin! Konut alırken yahut kiralarken çok dikkatli olun! Aksi halde dolandırıcıların tuzağına düşebilirsiniz.

Dolandırıcılar her geçen gün yeni bir yöntemle vatandaşları tuzağa düşürüyor. Son günlerde ev almak ya da kiralamak isteyenlerin kurdukları hayaller dolandırıcılar sayesinde bir anda kabusa dönüşüyor.

İşte dolandırıcıların kullandığı son yöntem:

İnternet üzerinden ev satılan ya da kiralanan siteler üzerinde ilan veren dolandırıcılar, evin fiyatını rayicinin çok altında belirliyor. Evin özelliklerini ve çekici fotoğraflarını görenler fırsatı kaçırmamak için telefona sarılıyor. Telefonun ucundaki dolandırıcı “Evi şu anda gösteremediğini ancak fotoğraflardakinin aynısı olduğu ve çok sayıda talebin geldiğini” söylüyor. Ardından “Eğer evi kaçırmak istemiyorsanız kapora yatırın, ev sizin” diyor.

Oldukça uygun fiyata sunulan evi kiralamak ya da almak isteyenler kaporayı yatırıyor. Ancak bu oyuna gelenler ne o evden ne de kaporadan bir daha haber alamıyor.

İlanlara yazılan isim de yine genellikle Emlak işleriyle uğraşanlardan seçiliyor. Hiçbir şeyden haberi olmayan emlakçılar da bir anda mağdur duruma düşebiliyor.

Uzmanlar, evi görmeden ve karşısındaki kişinin güvenilirliğinden emin olmadan kimseye para verilmemesi konusunda vatandaşları uyarıyor.


"Emlak Dolandırıcılarının Bu Tuzağına Dikkat!" haberine ait yorum yok

Yorum Yap