Emlak Piyasasının Umutları 2015’e Kaldı

İnegöl Müteahhitler Derneği Başkanı Fahrettin Baykan, bölgede yaşayan vatandaşın borçlarından dolayı hiçbir yatırım yapamadığını belirtti.

10 Eylül 2014
Emlak Piyasasının Umutları 2015’e Kaldı

İnegöl Müteahhitler Derneği Başkanı Fahrettin Baykan, bölgede yaşayan vatandaşın borçlarından dolayı hiçbir yatırım yapamadığını belirtti.

Bir yandan seçimler sonrasında konut satışlarının ve yeni projelerin yapımının hız kazandığı iddaa edilirken diğer yandan sektörün 17 Aralık'tan beri durağan vaziyette olduğu iddaa ediliyor.

Sektördeki durgunluğu değerlendiren İnegöl Müteahhitler Derneği Başkanı Fahrettin Baykan, "Seçim sonrası inşaat sektöründe herhangi bir hareketlenme olmadı. Bunun yanında inşaat malzemelerine yüzde 20'ye varan zamlar geldi" dedi.

Konut satışlarında durgunluk yaşandığını belirten İnegöl Müteahhitler Derneği Başkanı Fahrettin Baykan, "İnşaat sektörü 17 Aralık'tan bu yana durgun vaziyette. Bütün umutlarımız seçim sonrasına ertelenmişti. Ama ne yazık ki, seçim sonrası inşaat sektöründe herhangi bir hareketlenme olmadı. İnşaat malzemelerine yüzde 20'ye varan zamlar geldi. Tuğlada olsun, demirde olsun, çimentoda olsun zamlar yapıldı. Maalesef daire satışları biraz ağır gidiyor. Vatandaşlar faizlerin biraz düşürülmesini bekliyor. Aslında şu anda faizler 1'in altına düştü. Ama biraz daha düşmesi isteniyor. Zaten biz 2014 yılından ümidi kestik. İnşallah 2015 yılında seçimlerden sonra işlerimiz açılacak. Bunu umuyor ve bekliyoruz" diye konuştu.

''VATANDAŞ YATIRIM YAPAMIYOR''

İHA'da yer alan habere göre, vatandaşların şu an herhangi bir yatırım yapamadığını ifade eden Baykan, "Ancak taksitlerini ödüyor. Yastık altında varsa 3-5 lirasını da borcuna veriyor. Türkiye'de kredi kartı olmayan yok. Bankalara borcu olmayan yok. Köylülerin bütün tarlaları ipotekli. Vatandaşların ne altına, ne de gayrimenkule yatırım yaptıklarına inanmıyorum. Şu anda çok zor şartlarda idare ettiklerini biliyorum. Önümüzde kurban bayramı da var. İnsanlar keseceği kurbanın parasını biriktirmeye uğraşıyor" dedi.HABER İLE İLGİLİ YORUMLAR


henüz yorum yok

GÜNDEM HABERLERİ


Mayıs ayında konut satışlarında artış

Mayıs ayında konut satışlarında artış

Türkiye genelinde Mayıs ayında gerçekleşen konut satış rakamları belli oldu.

25 Haziran 2017


İnşaat sektörünün gözü Katar'da

İnşaat sektörünün gözü Katar'da

Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği (MÜSİAD) Başkanı Abdurrahman Kaan, Türkiye ile Katar arasınd

25 Haziran 2017


Öne Çıkan Konut Projeleri


Tüm Türkiye’de en çok tercih edilen konut projelerini burada bulabilirsiniz.

  • Dumankaya inşaat
  • Babacan Yapı
  • Eroğlu Gayrimenkul
  • Başarır inşaat
  • Ege Yapı
  • Mesa Mesken
  • Ağaoğlu inşaat