Emlak Sektörü Seçim Sonrası Canlanacak

21 Nisan 2015
PAYLAŞ
Emlak Sektörü Seçim Sonrası Canlanacak

Emlak ve gayrimenkul sektörünün Haziran 2015'te yapılacak genel seçimlerden sonra büyüme yönünde büyük bir ivme kazanması bekleniyor.

Konut sektöründe alıcı Haziran ayındaki genel seçimler sonrasını bekliyor. Sektörün önde gelen firmalarından Keten İnşaat Ltd. Şti. Yönetim Kurulu Başkanı Selahattin Keten, bu yıl konut sektöründeki hareketliliğin Haziran ayında yapılacak olan genel seçimler sonrasında yaşanacağının altını çizerek, “Sektörde seçime kadar bekle gör politikası uygulanacaktır” dedi.

''SEÇİM DÖNEMİNDE YAVAŞLAMA OLACAKTIR''

Bu yıl ekonomide yüzde 3,5 civarında bir büyüme öngörüldüğünü inşaat sektöründe ise yüzde 4,5 üzerinde bir büyüme beklentisi olduğunu dile getiren Selahattin Keten, inşaatın Türkiye ekonomisinin lokomotif sektörlerinden biri olduğunu vurguladı. İnşaat sektöründeki durgunluğun sektöre bağlı kapı pencere, PVC, inşaat malzemeleri, mobilya, izolasyan gibi birçok alt sektörleri de etkilediğini kaydeden Keten, “İnşaat sektörü birçok sektörü de desteklemektedir. Seçim sürecinde sektörde bir yavaşlama olacaktır ancak bu yavaşlama seçim sonrası yerini canlanmaya bırakacaktır. Haziran ayından sonra sektörün büyüme yönünde bir ivme kazanmasını bekliyoruz” görüşünü kaydetti.

DAR GELİRLİ VATANDAŞ NASIL EV SAHİBİ OLUR ?

EN KÂRLISI GAYRİMENKUL YATIRIMI

Konut sektörünün son yıllarda olduğu gibi bu yıl da yükselişini sürdüreceğini söyleyen Selahattin Keten, geçen yıl da sektörün iyi bir performans gösterdiğini hatırlattı. “Konut balonu söylentisi piyasayı çok fazla sıkıntıya sokmadı” diyen Keten, Türkiye’de geçen yıl 1 milyon 265 bin civarında daire alım satımının yapıldığını ifade etti. Türkiye’nin emlak sektörü konusunda güvenli bir liman haline geldiğini vurgulayan Selahattin Keten, gayrimenkulün diğer yatırım araçlarına kıyasla kârlılığını kanıtlamış bir yatırım olduğunu kaydetti.

KİRA ÖDER GİBİ EV SAHİBİ YAPAN EN İYİ 1O KONUT PROJESİ


"Emlak Sektörü Seçim Sonrası Canlanacak" haberine ait yorum yok

Yorum Yap