Emlak Sektöründe Devrim Gibi Bir Uygulama: Açık Ev

Emlak sektörüne yepyeni bir soluk getirecek olan 'Açık Ev' uygulaması Türkiye'de ilk kez Beyoğlu'nda gerçekleştirildi.

25 Haziran 2014
Emlak Sektöründe Devrim Gibi Bir Uygulama: Açık Ev

Emlak sektörüne yepyeni bir soluk getirecek olan 'Açık Ev' uygulaması Türkiye'de ilk kez Beyoğlu'nda gerçekleştirildi.

ABD emlak sektöründe sık başvurulan bir yöntem olan 'Open House' (Açık Ev) etkinliği, gerçek anlamıyla Türkiye’de ilk kez Beyoğlu’nda hayata geçirildi. ABD’nin en fazla danışmana sahip gayrimenkul danışmanlık şirketi Keller Williams’ın düzenlediği etkinlikte, Beyoğlu’nda bahçe içinde bir apartman dairesi ziyarete açıldı.

Keller Williams’ın Beyoğlu Bölge Müdürlüğü gayrimenkul danışmanları, “Open House” (Açık Ev) etkinliğini Türk emlak sektöründe ilk kez düzenledi. İlk kez bir ev, randevuyla sadece bir kişiye değil, önceden belirlenen bir günde yüzlerce müşteriye aynı saat aralığında gezdirildi. Açık Ev Ziyareti, daireye giden yollara konan “Open House” levhaları ve çevredeki apartmanlara atılan flyer’larla duyuruldu. Gayrimenkul danışmanları çevrede yaşayanları tek tek gezerek “Açık Ev” ziyaretine davet etti.

DİKKAT ÇEKİCİ BİR UYGULAMA

Gümüşsuyu’ndaki 180 metre büyüklüğündeki 4+1 apartman dairesi, danışmanların yönlendirmesiyle tıpkı “görücüye çıkıyormuş” gibi önceden özel olarak hazırlandı. Evdeki eşyalarının yerleri değiştirildi; özel makyajlar yapılarak ziyarete gelecekler için daha “çekici” ve “nezih” bir ortam oluşturuldu. Dairenin dış cephesi de balonlarla süslenerek yoldan geçenlerin dikkati satışa sunulan eve çekildi.

1 GÜNDE 100 ZİYARETÇİ

Keller Williams danışmanları, 11.00-16.00 saatleri arasında gerçekleştirilen “Açık Ev” davetine gelen potansiyel müşterilere daireyle ilgili bilgileri klasik müzik ve ikramlar eşliğinde verdi. Aktivite hem gayrimenkul danışmanlarından hem de çevre halkından büyük ilgi gördü. Yüzlerce kişinin katıldığı etkinlik sayesinde yoldan geçen kişilerin dikkati gayrimenkul satışına çekildiği gibi aynı mahallede yaşayan komşular da kendi evlerinin değeri hakkında fikir sahibi oldu. 100 potansiyel müşteriye bir daireyi gezdirmek haftalar alırken, “Açık Ev Ziyareti” sayesinde bir günde aynı sayıya ulaşıldı. Böylece hem müşteriler hem de danışmanlar zamandan tasarruf etmiş oldu.

RANDEVU ALMADAN EV GEZİLEBİLİYOR

Open House (Açık Ev), Batı dünyasında uzun yıllardır yapılan, gelenek haline gelmiş, satılık bir evi daha fazla alıcının görmesi için düzenlenen ve evin kapılarının herkese açık olduğu bir etkinlik. Özellikle Amerika’da evlerin daha hızlı satılması için uygulanan bir pazarlama yöntemi olan Open House’da satışa çıkarılan evler, önceden belirlenen gün ve saatlerde halka açılıyor. Potansiyel alıcılar “Açık Ev” etkinliği sayesinde randevu almaksızın ilgilendikleri evi görme ve karşılaştırma yapma şansına sahip olurken gayrimenkul danışmanları da daha fazla potansiyel alıcıya ulaşıyor. Gayrimenkul danışmanları son anda alınan randevularda evi gösterime hazırlamaya zaman bulamazlarken, saati ve tarihi önceden belirlenen aktivitelerde ev ziyarete hazır şekilde alıcıya gösteriliyor.



HABER İLE İLGİLİ YORUMLAR


henüz yorum yok

GÜNDEM HABERLERİ


Bakan Ağbal: Vergi artışı yapılmayacak

Bakan Ağbal: Vergi artışı yapılmayacak

Maliye Bakanı Naci Ağbal, “Ekonomik Gelişmeler ve Ocak-Haziran 2017 dönemi Merkezi Yönetim Bütçe Ger

17 Temmuz 2017


Kira Gelir Vergisi’nin son taksitini ödemek için son tarih 31 Temmuz

Kira Gelir Vergisi’nin son taksitini ödemek için son tarih 31 Temmuz

İş yeri ve konutlarından kira geliri elde eden vatandaşlar, “Kira Geliri Vergisi” ikinci taksitini 3

17 Temmuz 2017


Öne Çıkan Konut Projeleri


Tüm Türkiye’de en çok tercih edilen konut projelerini burada bulabilirsiniz.

  • Dumankaya inşaat
  • Babacan Yapı
  • Eroğlu Gayrimenkul
  • Başarır inşaat
  • Ege Yapı
  • Mesa Mesken
  • Ağaoğlu inşaat