Emlak Vergisi Ödemesi İçin Yarın Son Gün

30 Mayıs 2016
PAYLAŞ
Emlak Vergisi Ödemesi İçin Yarın Son Gün
1 Mart’ta başlayan emlak vergisi 1. taksit ödemesi için yarın son gün. Emlak vergsisi 2. taksitleri ise 1 Eylül’de başlıyor....

1986 yılından bu yana belediyeler tarafından arsa, bina ya da ev gibi taşınmaz sahiplerinden alınan vergi türü olan emlak vergisi 1. taksit ödemesi yarın sona eriyor.

1 Mart’ta başlayan emlak vergisi 1. taksit ödemeleri 31 Mayıs yani yarın sona eriyor. Emlak vergisi borcu olanlar yarın en geç mesai bitimine kadar ilgili belediye veznesinden ve PTT aracılığıyla hesaba ayrıca banka şubelerine yapılabiliyor.

Emlak vergisi borcu belediyeden ödenebileceği gibi internetten de ödenebiliyor. Bunun için bağlı olduğunuz belediyenin internet sitesine girip e-belediye linkini tıklıyorsunuz. Ardından sicil noları ya da T.C. kimlik numaralarını girerek online bir şekilde emlak verginizi internet üzerinde ödeyebiliyorsunuz.
Emlak vergisi 2. taksit ödemeleri ise 1 Eylül’de başlıyor 30 Kasım 2016 Pazartesi günü sona eriyor.

YENİ EVE VERGİ VAR MI?
Eviniz yeni ise, yani bina 5 yılı doldurmamışsa “geçici muafiyet” uygulanıyor. Emlak Vergisi Kanunu’nun 5. maddesine göre 5 yıllık süre boyunca konutun emlak vergisi değerinin 1/4’ü, emlak vergisinden muaf tutuluyor.

EMLAK VERGİSİ HESAPLAMA FORMÜLÜ İÇİN TIKLAYINIZ

HABER: Şengül KIRMIZITAŞ


"Emlak Vergisi Ödemesi İçin Yarın Son Gün" haberine ait yorum yok

Yorum Yap