Emlak Vergisine Yapılandırma Getirildi

Torba Kanun, emlak vergisi olanların borçlarına da yapılandırma getirdi.

26 Eylül 2014
Emlak Vergisine Yapılandırma Getirildi

Torba Kanun, emlak vergisi olanların borçlarına da yapılandırma getirdi.

TBMM’den geçtiğimiz hafta çıkan Torba Kanun, emlak ve çöp vergi borcu ve cezalarına da yapılandırma getirdi. İnegöl Belediye Başkan Yardımcısı Güngör Sabri Günaydın, torba kanunla zamanında ödenmemiş emlak ve temizlik vergisi borcu olan mükelleflere getirilen yeniden yapılandırmayla ilgili başvuruların 1 Aralık 2014 tarihi itibariyle sona ereceğini söyledi.

SON BAŞVURU TARİHİ 1 ARALIK

İnegöl Belediyesi'nin mükelleflerden yapılandırma kapsamına giren 10 milyon alacağı bulunduğunu belirten Günaydın, “6552 Sayılı İş Kanunu ile Bazı Kanun Ve Kanun Hükmünde Kararnameler de Değişiklik Yapılması ile Bazı Alacakların Yeniden Yapılandırılmasına Dair Kanun ile belediyelerin emlak vergileri, çevre temizlik ve emlak vergisi üzerinden hesaplanan taşınmaz kültür varlıklarının korunmasına katkı paylarında yapılandırmaya gidildi. 11 Eylül 2014 tarihi itibariyle (bu tarih hariç) kesinleşmiş ve bu tarihe kadar vadesi geldiği halde ödenmemiş vergiler ile vergi aslına bağlı vergi cezaları yapılandırılacaktır.

Kanun kapsamına giren borçlarla ilgili mükelleflerin Belediye Mali Hizmetler Müdürlüğüne en geç 1 Aralık 2014 Pazartesi günü mesai bitimine kadar yazılı olarak müracaat etmeleri gerekiyor” dedi. 6, 9, 12 veya 18 taksit yapılabileceğini anlatan Başkan Yardımcısı Günaydın, mükelleflerin son günü beklememelerini istedi.HABER İLE İLGİLİ YORUMLAR


henüz yorum yok

GÜNDEM HABERLERİ


Göl Konakları Karaağaç İstanbul'da Yükseliyor!

Göl Konakları Karaağaç İstanbul'da Yükseliyor!

Bir ERP Yapı projesi olarak hayata geçen Göl Konakları Karaağaç, İstanbul Avrupa yakası Büyükçekmece

21 Nisan 2017


Relax Plus'ta Yaşam Başladı!

Relax Plus'ta Yaşam Başladı!

Bir Fırat Life Style-Dimaş İnşaat-Mikro İnşaat-Evon İnşaat ortaklığı projesi olarak hayata geçen Rel

20 Nisan 2017


Öne Çıkan Konut Projeleri


Tüm Türkiye’de en çok tercih edilen konut projelerini burada bulabilirsiniz.