Emlakçılardan ilan sitelerine boykot hazırlığı

Salgın nedeniyle işlerinde sorunlar oluşan emlakçılar, online ilan sitelerini boykot etmeye hazırlanıyor.

07 April 2020
Emlakçılardan ilan sitelerine boykot hazırlığı Tüm dünyada olduğu gibi ülkemizde de etkisini gösteren koronavirüs salgını nedeniyle birçok sektörde olduğu gibi emlakçılık sektöründe de işler olumsuz etkilendi.

İşleri salgın nedeniyle olumsuz etkilenen emlakçılar, bu süreçte tüm taleplerine rağmen ödemelerin ertelenmesi veya aylık abonelik ücretlerinde indirim yapılması gibi kolaylık sağlamayan online ilan sitelerini boykot etmeye hazırlanıyor.

AA'nın aktardığı habere göre, İstanbul Emlakçılar Odası Başkanı Nizameddin Aşa, koronavirüs salgını nedeniyle emlakçıların yüzde 80'inden fazlasının iş yerlerlerini açamadığı ve açanların da iş yapamaz halde olduğunu ifade etti.

Emlakçıların da birçok sektörde olduğu gibi dijital ortama geçtiğinden bahseden Aşa; pazarlama, satış ve kiralama gibi işlemleri online ortamda yürüttüklerini belirterek, "Ancak son zamanlarda bu ilan portallarına ödenen rakamlar o kadar arttı ki iş yeri kirasını bile geçmeye başladı" diye konuştu.

ERTELEME TALEBİ

Online ilan sitelerinde ödemelerin yıllık taahhütle aylık olarak yapıldığını belirten İstanbul Emlakçılar Odası Başkanı Aşa, "Bu süreçte iş yerini açamayan, açsa bile iş yapamayan esnafımız ücretlerini ödeyemez hale gelmiştir. Türkiye genelinde isimleri hemen hemen herkesçe bilinen, pazarı elinde tutan söz konusu ilan portallarına oda olarak başvurarak bazı taleplerde bulunduk. Ödemelerin en az 3 ay ertelenmesi, aboneliklerin dondurulması ve belli bir dönem ücret alınmaması gibi isteklerimiz oldu" ifadelerini kullandı.

BOYKOT ÇAĞRISI

Söz konusu ilan sitelerinin çağrılarına uygun cevap vermemesi durumunda ülke genelinde boykota başlayacaklarını aktaran Nizameddin Aşa, "Tüm Türkiye genelindeki emlakçılar olarak bu siteleri boykot edeceğiz. Zor zamanda onların da ellerini taşın altına koymalarını istiyoruz. Çünkü bu süreçte işlerimiz durma noktasına geldi. Bizler süreci en az hasarla atlatmak için elimizden geleni yapıyoruz. Onlar elini taşın altına koyarsa gelirlerini yine bizlerden sağlayacaklar" şeklinde konuştu.


HABER İLE İLGİLİ YORUMLAR


henüz yorum yok

Öne Çıkan Konut Projeleri


Tüm Türkiye’de en çok tercih edilen konut projelerini burada bulabilirsiniz.

İstanbul, Beylikdüzü

Keleşoğlu Holding

395.000 - 792.000 TL

Detaylı bilgi istiyorum

İstanbul, Sancaktepe

Sur Yapı

385.000 - 837.000 TL

Detaylı bilgi istiyorum

Ankara, Etimesgut

Söğüt İnşaat

283.000 - 634.000 TL

Detaylı bilgi istiyorum

İstanbul, Sancaktepe

Halk GYO

490.000 - 888.000 TL

Detaylı bilgi istiyorum

İstanbul, Beylikdüzü

Mutlu inşaat

200.000 - 734.000 TL

Detaylı bilgi istiyorum

Konya, Meram

Torkam inşaat

315.000 - 1.000.000 TL

Detaylı bilgi istiyorum

İstanbul, Beylikdüzü

Gül Proje

253.470 - 903.119 TL

Detaylı bilgi istiyorum

İstanbul, Başakşehir

İntaya

595.000 - 998.000 TL

Detaylı bilgi istiyorum