The Mandarins
İletişim Formu

GÖNDER Gönderiliyor...

Talebiniz ulaştı.

Reklamı Göster

Emre Maraşlı'dan Gayrimenkul Sertifikası Açıklaması

Erguvan İnşaat Yönetici Ortağı Emre Maraşlı uygulamaya girmeye hazırlanan Gayrimenkul Sertifikasıyla ilgili açıklamalarda bulundu...

15 Temmuz 2016
Emre Maraşlı'dan Gayrimenkul Sertifikası Açıklaması Erguvan inşaat Yönetici Ortağı Emre Maraşlı uygulamaya girmeye hazırlanan Gayrimenkul Sertifikasıyla ilgili açıklamalarda bulundu...

Başbakan Yardımcısı Nurettin Canikli metrekare bazında ev satışının önüne açan Gayrimenkul Sertifikası ile ilgili düzenlemeyi Resmi Gazete'ye yönlendirdiklerini açıkladı. Gayrimenkul sektörünü heyecanlandıran bu açıklama sonrasında sektör temsilcilerinden açıklamalar gelmeye başladı.

Konuyla ilgili görüşlerini bildiren Erguvan İnşaat Yönetici Ortağı Emre Maraşlı, "Gayrimenkul sertifikaları gayrimenkul piyasalarını borsa ile daha fazla ilişkilendirerek hem küçük yatırımcı tabir edilen dar gelirli kesimin yeni bir enstrümanla kazanmasını sağlayacak, hem de yine aynı yolla proje geliştiren şirketlerin, sektörün ucuza finansman bulmasının yolunu açacak" dedi.

Sektör Kalıcı Olarak Büyüyecek
Bu durumun hem tüketiciye hemde sektör temsilcilerine fayda sağlayacağını belirten Maraşlı, "Gayrimenkul Sertifikası'nun tüketiciye gayrimenkulde uygun fiyat olarak geri dönecek olmasının yanı sıra, finansman sıkıntısındaki sektör oyuncularını rahatlatarak piyasanın kalıcı büyümesine yardımcı olacağını düşünüyoruz" diye konuştu.

Amacına Ulaşması İçin Hukuki Altyapı Sağlanmalı
Hukuki altyapı sağlandığı takdirde uygulamanın amacına ulaşabileceğini ifade eden Maraşlı, "Şu andaki müteahhit arsayı alsın para toplasın projeyi geliştirsin şeklindeki tüm alt yapısı değiştirebilecek türden bir düzenleme. Ancak bu, planlandığı amaç için hukuki alt yapısı sağlanabilirse amacına ulaşabilir. Derine inmesi, halka inmesi çok zor, bu projeyi uygulamak isteyenlere Allah kolaylık versin, hiç kolay bir proje değil" diyerek sözlerini sonlandırdı.


HABER İLE İLGİLİ YORUMLAR


henüz yorum yok

GÜNDEM HABERLERİ


Bodrum Emlak Müdürlüğünden Satılık Avlulu Ev!

Bodrum Emlak Müdürlüğünden Satılık Avlulu Ev!

Muğla Bodrum Milli Emlak Müdürlüğü, hazine adına kayıtlı olan bahçeli evi satışa çıkartıyor...

22 Nisan 2017


Sur Yapı Semt Bahçekent Satışa Çıktı!

Sur Yapı Semt Bahçekent Satışa Çıktı!

Bir Sur Yapı projesi olarak hayata geçen Sur Yapı Semt Bahçekent, İstanbul Avrupa yakası Esenyurt'ta

21 Nisan 2017


Öne Çıkan Konut Projeleri


Tüm Türkiye’de en çok tercih edilen konut projelerini burada bulabilirsiniz.