ERA Gayrimenkul Kıbrıs’ta İlk Ofisini Açtı!

26 Ekim 2015
PAYLAŞ
ERA Gayrimenkul Kıbrıs’ta İlk Ofisini Açtı!

Gayrimenkul danışmanlık markası ERA Gayrimenkul Türkiye, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyet'inde ilk ofisini açtı...

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'nde Broker’larını bir araya getiren Era Gayrimenkul Türkiye, ilk yurtdışı ofisini Kıbrıs'ta açtı. ERA Broker kampı kapsamında düzenlenen basın toplantısında konuşan ERA Gayrimenkul Yönetim Kurulu Başkanı Can Ekşioğlu, “Kıbrıs'ta satışlara baktığımızda Türkler’in İngilizler’den sonra ikinci sırada yer aldığını görüyoruz. İngilizler yılda 15-20 bin konut alırken, Türkler’in aldığı konut sayısı 3 bin civarı. Ülkede 155 bin liraya 2+1 tipi konut bulmak mümkün. Böyle bir konuttan bin 110 lira civarı kira geliri elde ediliyor, bu da 250 sterlin’e denk geliyor. 56 bin sterlin yani 250 bin lira değerinde bir evin kira getirisi de en az bin 800 lira civarı” dedi.

Gayrimenkul danışmanlık sektörünü de değerlendiren Can Ekşioğlu, " Sektörün yılı yüzde 5-9 yukarıda bitirmesini bekliyoruz. Siyasi ve ekonomik olumsuzlukların belki birinci elde durgunluk yaratıyor gibi görünse de ikinci elde tam tersi bir durum olur. Çünkü böyle durumlarda en çok franchise verdiğimiz dönemlerdir. Şu anda faal 35 ofisimiz var, 5 ofisimiz daha açılma aşamasında” dedi.

ERA Gayrimenkul Türkiye Koordinatörü Mustafa Baygan ise “Konut fiyatları Avrupa ile kıyaslandığında gerçekten çok ucuz. Bu nedenle oturmak ya da yatırım amaçlı alınan evlerin yanı sıra yazlık evlere olan ilgiyi görüyoruz. Bu nedenle buradayız, ilk ofisimizi açtık. Hedefimiz KKTC’de 4-5 ofis açmak. Güney tarafıyla ilgili adım atmak üzere çalışmalar yapıyoruz” dedi.


"ERA Gayrimenkul Kıbrıs’ta İlk Ofisini Açtı!" haberine ait yorum yok

Yorum Yap