Erciş’te Güzergah Değişikliği!

Van Erciş'deki en yeni konut projeleri hakkında ve emlak sektöründeki son gelişmelere dair haberleri incelemek için tıklayınız.

30 Eylül 2015
Erciş’te Güzergah Değişikliği!

Van Büyükşehir Belediyesi Ulaştırma Koordinasyon Daire Başkanlığı (UKOME), Erciş'te güzergah değişikliğine gidiyor...

Van Büyükşehir Belediyesi Ulaştırma Koordinasyon Daire Başkanlığı (UKOME), Erciş Belediyesi ortaklığıyla vatandaşlardan gelen talepler üzerine ilçedeki toplu taşımada güzergah değişikliğine gidiyor. Örene ve Yeşilova mahalleleri ile Zilan Caddesi’ni gezen UKOME Daire Başkanlığı yetkilileri ile Erciş Belediyesi eş başkanları Abdurrahman Çağan ve Diba Keskin, söz konusu yerlerde vatandaşların fikirlerini alarak belirlenecek yeni güzergahların hatlarını görüştü. Örene Mahallesi'nde yaşanan ulaşım sorunu için yeni alternatif yollar belirleyen UKOME yetkilileri ve eş başkanlar, Yeşilova Mahallesi'nde ise toplu taşıma araçlarının giremediği sokakları genişletme kararı aldı.

Alınan karar doğrultusunda Örene Mahallesi'ne çıkan Eski Adilcevaz yolunun tekrar faal hale getirilip yapılacak köprü bağlantısı ile Örene Çayı’nın gerisinde kalan mahalleye bağlı yerlerde toplu taşıma araçlarının hizmet üretmek üzere çalışmaya başlayacağı belirtilirken, Yeşilova Mahallesi’nde de otobüslerin manevra alanını kısıtlayan dar yollarda genişletmeye gidileceği dile getirildi.

Ziyaretler esnasında UKOME yetkilileri ve mahalle sakinleri ile konuşan Erciş Belediyesi Eş Başkanı Diba Keskin, değiştirilmesi yönünde karar alınan güzergahların vatandaşların talebi üzerine ve yaşanan ulaşım sorununu gidermeye dönük olacağını belirtti. Yol açma ve genişletme çalışmaları esnasında vatandaşların olası zararlarının ise belediye tarafından karşılanacağının sözünü veren Keskin, çalışma sürecinde halkın kendilerine destek vermelerini istediklerini dile getirdi. Keskin, son olarak pilot bölge olarak seçilen iki ayrı yerde başlatılacak bu uygulamanın ilçede ulaşım güzergah sorunu olan diğer yerlerde de devam edeceğini söyleyerek, bu değişiklikler kapsamında mevcut imar planında bir takım revizyonların olabileceğini söyledi.

Erciş Belediyesi eş başkanları Abdurrahman Çağan ve Diba Keskin, UKOME yetkilileri ile birlikte Zilan Caddesi'ne geçerek burada değiştirilmesi hedeflenen durak yeri ve güzergahları yerinde inceledi.İHAHABER İLE İLGİLİ YORUMLAR


henüz yorum yok

GÜNDEM HABERLERİ


ABD’de ikinci el konut satışında düşüş

ABD’de ikinci el konut satışında düşüş

Amerika Birleşik Devletleri’nde yayımlanan rapora göre haziran ayından ülkede ikinci el konut satışı

25 Temmuz 2017


İstanbul’da enerji santrali kurulacak

İstanbul’da enerji santrali kurulacak

İstanbul Büyükşehir Belediyesi, Kemerburgaz’da 70 dönümlük araziye 5MW’lık enerji tarlası kuracağını

25 Temmuz 2017


Öne Çıkan Konut Projeleri


Tüm Türkiye’de en çok tercih edilen konut projelerini burada bulabilirsiniz.

  • Dumankaya inşaat
  • Babacan Yapı
  • Eroğlu Gayrimenkul
  • Başarır inşaat
  • Ege Yapı
  • Mesa Mesken
  • Ağaoğlu inşaat