Erden Timur’dan Sektöre Ortaklık Çağrısı!

Nef Yönetim Kurulu Başkanı Erden Timur, gayrimenkulde sürdürülebilir başarı için sektör ortak hareket etmeli dedi

15 Eylül 2015
Erden Timur’dan Sektöre Ortaklık Çağrısı!

Nef Yönetim Kurulu Başkanı Erden Timur, gayrimenkulde sürdürülebilir başarı için sektör ortak hareket etmeli dedi…

Dünyanın en prestijli gayrimenkul fuarlarından biri olan Dubai Cityscape Global 2015’e Türkiye’den giden projeler damga vururken, fuarı değerlendiren Nef Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Erden Timur, “Sürdürülebilir başarı ve daha iyi bir kentsel gelecek için sektörün ortak hareket ederek, yabancı yatırımcıya İstanbul’da nasıl bilinçli yatırım yapacağı anlatılmalı” dedi.

nef

Bu yıl dünya genelinden 300’den fazla, Türkiye’den de 61 firmayla rekor seviyede katılımla hayata geçen Dubai Cityscape Global 2015 Fuarı’ndan Türk firmalar iki günde 250 milyonluk satış ve rezervasyon gerçekleştirdi. Fuarın en pahalı projesi olarak dikkat çeken Nef New York’un 2016 yılında yapılacak lansman öncesinde bekleme listesi için 19 farklı ülkeden 200’e yakın bireysel yatırımcıdan talep toplayan Nef’in Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Erden Timur, 15 yıldır istikrarlı ilerleyişiyle ülke ekonomisine ve kentsel gelişim sürecine büyük destek veren gayrimenkul sektörünün bu başarıyı sürdürmesi için ortak hareket edilmesi gerektiğini vurguladı.

“Dışarıya karşı güçbirliği yapmalıyız”
Türkiye’den yurtdışına çıkan birçok konut projesinin yabancı yatırımcılar tarafından büyük ilgi gördüğüne değinen Timur, “4 senedir aralıksız katıldığımız Dubai Cityscape’de bine yakın proje arasında Türk projelerine ilgi çok yüksekti. Ancak sektörümüz her ne kadar çok başarılı projelere imza atsa da henüz almamız gereken yol var. Dışarıya karşı daha güçlü bir imaja sahip olmamız gerekiyor. Türkiye ve İstanbul’un uluslararası konut yatırımındaki avantajlarını ancak bu şekilde daha iyi anlatabiliriz” dedi.

Özellikle son dönemde geleceğe yönelik bir kent olma yolunda İstanbul’un çok değerli bir konumda bulunduğuna dikkat çeken Timur, “Gerek ekonomik gerek sosyal yaşam açısından İstanbul bölgesel bir merkez olma yolunda hızla ilerliyor. Bu süreçte Dubai Cityscape ve benzer oluşumlarda Türk firmalarının tek tek hareket etmek yerine ortak bir organizasyonda bir araya gelmeleri çok daha etkili sonuçlar verecektir. Ancak bu şekilde İstanbul başta olmak üzere öne çıkan kentleri daha çarpıcı şekilde anlatabilir ve güven ortamı sağlayabiliriz. Yatırımcılara bilinçli yatırım yapma hizmeti sunarak farklılaştığımızda başarımızı bir adım ileri taşıyabiliriz” açıklamasında bulundu.

Fuar rüzgarı İstanbul’da sonuçlanacak
2015 yılında Amerika, Fransa ve İtalya’dan aldığı uluslarası ödüllerle adını tüm dünyaya duyuruan Nef New York projesi Dubai Cityscape Global 2015’te 30-35 bin dolar aralığındaki metrekare fiyatıyla fuarın en pahalı projesi oldu. 200’e yakın bireysel yatırımcının bekleme listesine kayıt yaptırdığı New York projesi aynı zamanda fuara Amerika kıtasından katılan tek proje olma özelliği taşıyor. Nef Ataköy 22 ve İş GYO ile beraber gerçekleştirmeyi planladıkları ikinci proje olan İnistanbul Lokal projesinin de fuarda ön lansmanını yapan Nef, fuar sırasında toplanan talepleri İstanbul’da satışa dönüştürecek.HABER İLE İLGİLİ YORUMLAR


henüz yorum yok

GÜNDEM HABERLERİ


Kuzu Grup ‘En Büyük 250 Uluslararası Müteahhidi’ listesinde 130’a yükseldi

Kuzu Grup ‘En Büyük 250 Uluslararası Müteahhidi’ listesinde 130’a yükseldi

Kuzu Grup, ‘Dünyanın En Büyük 250 Uluslararası Müteahhidi’ listesinde 11 sıra yükselerek 130’a yükse

21 Ağustos 2017


DAP Yapı İzmir'de ilk kez proje hayata geçirecek

DAP Yapı İzmir'de ilk kez proje hayata geçirecek

İstanbul'da birçok konut projesine imzasını atan DAP Yapı, yeni rotası olarak İzmir'i belirledi.

13 Ağustos 2017


Öne Çıkan Konut Projeleri


Tüm Türkiye’de en çok tercih edilen konut projelerini burada bulabilirsiniz.

  • Dumankaya inşaat
  • Babacan Yapı
  • Eroğlu Gayrimenkul
  • Başarır inşaat
  • Ege Yapı
  • Mesa Mesken
  • Ağaoğlu inşaat