Erdoğan: Cesur Olup Bu 3 Projeyi Taksim’e Yapacağız

Taksim’deki yeni proje planlarını açıklayan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Cesur olmamız gereken 3 konu var ve cesaret gösterip bu 3 projeyi Taksim’e yapacağız dedi...

20 Haziran 2016
Erdoğan: Cesur Olup Bu 3 Projeyi Taksim’e Yapacağız Taksim’deki yeni proje planlarını açıklayan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Cesur olmamız gereken 3 konu var ve cesaret gösterip bu 3 projeyi Taksim’e yapacağız dedi...

Antik Çağdan XXI. Yüzyıla Büyük İstanbul Tarihi” isimli 10 ciltlik dev eser Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı kadir Topbaş’ın Katıldığı törenle tanıtıldı.

Törende konuşan Erdoğan, Taksim Gezi Parkı’na Topçu Kışlası yapılması için harekete geçileceğinin sinyalini verdi.

Taksim’de planlanan yeni projeleri paylaşan Erdoğan, cesur olmamız gereken 3 mesele var. cesaret gösterip bu 3 projeyi Taksim’e yapacağız dedi.

O TARİHİ ESERİ BURAYA YAPACAĞIZ
Erdoğan, “Cesur olmamız gereken meselelerden bir tanesi Taksim’deki Gezi Parkı...Oraya o tarihi eseri (Topçu Kışlası) inşa edeceğiz. Eğer tarihimize sahip çıkacaksak, Oraya oraya o tarihi eseri yapmalıyız ve yapacağız. Bunun adı ister tarih müzesi olur ister şehir müzesi olur ama onu oraya yapmamız lazım” dedi.

TAKSİM’E CAMİ
Erdoğan’ın cesaret konusu yaptığı diğre 2 proje ise cami ve opera binası. Erdoğan, “İkinci cesur olmamız gereken konu ise Maksem. Maksem’in olduğu yere de inşallah cami yapacağız. Taksim’in buna ihtiyacı var. Üçüncü proje de AKM... Oraya dev bir opera binasını yerleştireceğiz. Bunların hepsinin projesi hazır” diye konuştu.

KİM NE DERSEN DESİN MİLLET NE DİYOR BİZ ONA BAKARIZ
Doğru dürüst bir meydanımız yok diyen Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, “Şunlar bunu demiş şunu demiş önemli değil. Millet ne diyor biz ona bakalım şeklinde konuştu.

GEZİ OLAYLARI EN BÜYÜK ZARARI İSTANBUL’A VERDİ
Taksim Gezi Parkı olaylarına değişen , “Gezi olayları, İstanbul’un farklılıkları bir arada yaşatabilme kabiliyetine yapılan bir saldırıydı. Kendi düşüncülerini, kendi idolojilerini, kendi hayat biçimlerini İstanbul’a ve tüm ülkeye dayatma hevesi içindeki bir grubun yönlendirmesi ile yaşanan bu olay, en büyük zararı İstanbul’a verdi. Fakat bunların farkında olmadıkları bir şey var. Milletimiz kimin kimin değirmenine su taşıdığını kimin kime hizmet ettiğini gayet iyi biliyor” diye sözlerini tamamladı.HABER İLE İLGİLİ YORUMLAR


henüz yorum yok

GÜNDEM HABERLERİ


Üsküp'te yapılacak Tophane Merkez Camisi’nin temeli atıldı

Üsküp'te yapılacak Tophane Merkez Camisi’nin temeli atıldı

TDV tarafından Makedonya'nın başkenti Üsküp'te inşa edilecek Tophane Merkez Camisi'nin temel atma ça

15 Eylül 2017


Hamburger Kütahya’ya 1 milyar TL’lik kağıt fabrikası kuracak

Hamburger Kütahya’ya 1 milyar TL’lik kağıt fabrikası kuracak

Avusturyalı Prinzhorn Holding iştiraki Hamburger Containerboard, Kütahya’da 1 milyar TL yatırımla kâ

13 Eylül 2017


Öne Çıkan Konut Projeleri


Tüm Türkiye’de en çok tercih edilen konut projelerini burada bulabilirsiniz.

  • Dumankaya inşaat
  • Babacan Yapı
  • Eroğlu Gayrimenkul
  • Başarır inşaat
  • Ege Yapı
  • Mesa Mesken
  • Ağaoğlu inşaat