Erdoğan: Cesur Olup Bu 3 Projeyi Taksim’e Yapacağız

Taksim’deki yeni proje planlarını açıklayan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Cesur olmamız gereken 3 konu var ve cesaret gösterip bu 3 projeyi Taksim’e yapacağız dedi...

20 Haziran 2016
Erdoğan: Cesur Olup Bu 3 Projeyi Taksim’e Yapacağız Taksim’deki yeni proje planlarını açıklayan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Cesur olmamız gereken 3 konu var ve cesaret gösterip bu 3 projeyi Taksim’e yapacağız dedi...

Antik Çağdan XXI. Yüzyıla Büyük İstanbul Tarihi” isimli 10 ciltlik dev eser Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı kadir Topbaş’ın Katıldığı törenle tanıtıldı.

Törende konuşan Erdoğan, Taksim Gezi Parkı’na Topçu Kışlası yapılması için harekete geçileceğinin sinyalini verdi.

Taksim’de planlanan yeni projeleri paylaşan Erdoğan, cesur olmamız gereken 3 mesele var. cesaret gösterip bu 3 projeyi Taksim’e yapacağız dedi.

O TARİHİ ESERİ BURAYA YAPACAĞIZ
Erdoğan, “Cesur olmamız gereken meselelerden bir tanesi Taksim’deki Gezi Parkı...Oraya o tarihi eseri (Topçu Kışlası) inşa edeceğiz. Eğer tarihimize sahip çıkacaksak, Oraya oraya o tarihi eseri yapmalıyız ve yapacağız. Bunun adı ister tarih müzesi olur ister şehir müzesi olur ama onu oraya yapmamız lazım” dedi.

TAKSİM’E CAMİ
Erdoğan’ın cesaret konusu yaptığı diğre 2 proje ise cami ve opera binası. Erdoğan, “İkinci cesur olmamız gereken konu ise Maksem. Maksem’in olduğu yere de inşallah cami yapacağız. Taksim’in buna ihtiyacı var. Üçüncü proje de AKM... Oraya dev bir opera binasını yerleştireceğiz. Bunların hepsinin projesi hazır” diye konuştu.

KİM NE DERSEN DESİN MİLLET NE DİYOR BİZ ONA BAKARIZ
Doğru dürüst bir meydanımız yok diyen Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, “Şunlar bunu demiş şunu demiş önemli değil. Millet ne diyor biz ona bakalım şeklinde konuştu.

GEZİ OLAYLARI EN BÜYÜK ZARARI İSTANBUL’A VERDİ
Taksim Gezi Parkı olaylarına değişen , “Gezi olayları, İstanbul’un farklılıkları bir arada yaşatabilme kabiliyetine yapılan bir saldırıydı. Kendi düşüncülerini, kendi idolojilerini, kendi hayat biçimlerini İstanbul’a ve tüm ülkeye dayatma hevesi içindeki bir grubun yönlendirmesi ile yaşanan bu olay, en büyük zararı İstanbul’a verdi. Fakat bunların farkında olmadıkları bir şey var. Milletimiz kimin kimin değirmenine su taşıdığını kimin kime hizmet ettiğini gayet iyi biliyor” diye sözlerini tamamladı.HABER İLE İLGİLİ YORUMLAR


henüz yorum yok

GÜNDEM HABERLERİ


Marilyn Monroe'nun Evi Satışa Çıkıyor!

Marilyn Monroe'nun Evi Satışa Çıkıyor!

Ünlü Hollywood yıldızı Marilyn Monroe'nun Los Angeles'ta yer alan evi 6.9 milyon dolara satılıyor...

27 Nisan 2017


İstanbul'da Belediyelere Kredi Geliyor!

İstanbul'da Belediyelere Kredi Geliyor!

Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki, kentsel dönüşümle birlikte binaların yenilenmesi için Be

27 Nisan 2017


Öne Çıkan Konut Projeleri


Tüm Türkiye’de en çok tercih edilen konut projelerini burada bulabilirsiniz.

  • Dumankaya inşaat
  • Babacan Yapı
  • Eroğlu Gayrimenkul
  • Başarır inşaat
  • Ege Yapı
  • Mesa Mesken
  • Ağaoğlu inşaat