Ergün Turan: “İstanbul’a Eskisi Gibi Kıymıyoruz”

27 Ekim 2015
PAYLAŞ
Ergün Turan: “İstanbul’a Eskisi Gibi Kıymıyoruz”

Hiçbir projede yüksek imar kullanmadıklarını söyleyen TOKİ Başkanı Ergün Turan, "İstanbul’a kıymıyoruz eskisi gibi. Asla yüksek imara izin vermiyoruz." dedi...

Habertürk'e açıklamalarda Toplu Konut İdaresi (TOKİ) Başkanı Mehmet Ergün Turan, TOKİ olarak yaptıkları hiçbir projede yüksek imar kullanmadıklarını söyledi. Turan, "Ben burayı eleştiren bir yerden geliyorum. İmar, mimari tarz bunun başlıcalarını oluşturuyor. TOKİ’den bazı toplumsal beklentiler var. İstanbul’a kıymıyoruz eskisi gibi. Asla yüksek imara izin vermiyoruz. Her şehrin bir yapısı var. Ayrıca her şeyin de bir haram sınırları var. Bu noktada bazı alanlar su havzası, bazı noktalar ormanlar. Buralara bulaşmamak gerekir” dedi. ‘Hiçbir şehirde en yüksek bina TOKİ binası olmayacak’ sloganını belirlediklerini söyleyen Turan “Hangi vilayette iş yapıyorsak helikopterle hava çekimi yapıyoruz, interaktif haritalardan bakıyoruz. Şehirde 5 kat yoksa direkt olarak 4 kata iniyoruz." dedi.

Turan, projeleri hayata geçirirken imar disiplini, mimari konsept, yaşam felsefesi gibi konularda özenli davrandıklarını, günlük mesai bitince akşamları sanki kendileri yaşayacaklarmış gibi planlar yaptıklarını açıkladı. Bir meydanı 3 gün tartıştıklarını, 450 konut için 5 sefer proje değişikliği yaptıklarını söyleyen Turan, müteahhitlerden proje bitiminde yetişmiş ağaç dikmelerini istediğini de belirtti.


"Ergün Turan: “İstanbul’a Eskisi Gibi Kıymıyoruz”" haberine ait yorum yok

Yorum Yap