Eroğlu’ndan 1 Milyar TL'lik 3 Yeni Proje

Skyland İstanbul projesinin yüzde 65’ini satan Eroğlu Gayrimenkul, ikisi İstanbul biri Antalya’da olmak üzere 1 milyar TL değerinde 3 yeni projeye start vermeye hazırlanıyor...

31 Mayıs 2016
Eroğlu’ndan 1 Milyar TL'lik 3 Yeni Proje Skyland istanbul projesinin yüzde 65’ini satan Eroğlu Gayrimenkul, ikisi İstanbul biri Antalya’da olmak üzere 1 milyar TL değerinde 3 yeni projeye start vermeye hazırlanıyor...

Eroğlu Holding Yönetim Kurulu Başkanı Nurettin Eroğlu, Skyland İstanbul projesinde düzenlenen basın toplantısında emlak editörleri ile bir araya geldi.

TT Arena Stadyumu’nun hemen yanı başında yükselen Skyland İstanbul projesinde gelinen son nokta hakkında bilgi veren Eroğlu, yeni projelerini de paylaştı.

HEPSİNE BEDEL
2007 yılından bu yana toplam 15 projeye imza attıklarını ve 13’ünün teslimlerini yaptıklarını belirten Nurettin Eroğlu, Skyland İstanbul 10 projeye de bedel dedi.

YÜZDE 65’İ SATILDI
Projenin yatırım maliyetinin 800 milyon dolar olduğunu belirten Eroğlu, “Projenin 800 milyon dolarlık yatırım değeri var. Skyland bizim 15. projemiz ama hepsine bedel. Ofis, otel ve rezidans birimlerimiz mevcut. Projenin yüzde 50'sini satışa çıkardık ve satışa çıkardığımız alanların da yüzde 65'ini sattık. Rezidansların yüzde 70’inin, ofislerin ise yüzde 40’nının satışını gerçekleştirdik” deyi konuştu.

OTELE ARAPLAR GÖZÜNÜ DİKTİ
Otel bloğuna Körfezli bir yatırcının talip olduğunu açıklayan Eroğlu, “Körfez bölgesinden otel bloğuna talep var. Devremülk gibi işletmek istiyorlar. Örneğin yabancı bizden daire alıyor. Yılın belki bir kaç ayı kalıyor ve sonra o daire boş bekliyor. Bunlar ise dairelerin boş kaldığı zamanda buraları işletmeye açmak istiyorlar. Görüşmelerimiz devam ediyor” ifadesinde bulundu.

SKYLAND’IN ALTINDAN MADEN ÇIKTI
Eylül 2016’da projeyi bitirmeyi planladıklarını fakat zeminin çok sert olmasından dolayı çalışmaların uzadığına dikkat çeken Nurettin Eroğlu, “Skyland İstanbul’un inşaatı uzun sürdü gibi görünüyor ama öyle değil. Projenin zemini çok sert. Biz burada maden bulduk. En sert granitten bile 3-4 kat daha sert bir taş var. Bu da bizi yavaşlatıyor. Projeyi Eylül 2016’da teslim etmeyi planlıyorduk ama Ocak 2017’ye sarktı.” şeklinde konuştu.

2 KATINDAN FAZLA KAZANDIRDI
Skyland İstanbul’un satışlarına 5 bin 500 TL’den başladıklarını hatırlatan Eroğlu, “İlk satış fiyatlarımız 5 bin 500 TL ile 6 bin 500 TL arasında değişiyordu. Bugün ki rakamlar ise 10 bin 500 TL ile 12 bin TL’yi buldu” dedi.

1 MİLYAR TL’LİK 3 YENİ PROJE
1 milyar TL değerinde 3 yeni projeye start vermeye hazırlandıklarını belirten Nurettin Eroğlu, “İstanbul’da Güneşli ve Kartal’da ve Antalya’da yeni projelerimiz olacak. Güneşli ve Kartal projesi konut, Antalya projemiz ise AVM konseptinde olacak. 3 projenin yatırım maliyeti 1 milyar TL. Yıl sonuna doğru bu projelerimize de start vermeyi planlıyoruz” şeklinde konuştu.



HABER İLE İLGİLİ YORUMLAR


henüz yorum yok

GÜNDEM HABERLERİ


Tekirdağ Kapaklı Belediyesi 2 milyonluk arsa satacak

Tekirdağ Kapaklı Belediyesi 2 milyonluk arsa satacak

Tekirdağ Kapaklı Belediye Başkanlığı, belediye mülkiyetinde olan 2 bin 192 metrekare arsayı 2 milyon

16 Ekim 2017


Norda Homes fiyatları 345 bin TL'den başlıyor

Norda Homes fiyatları 345 bin TL'den başlıyor

İzmir Ulukent'te inşa edilen Norda Homes projesinde çalışmaların yanı sıra daire satışları da devam

15 Ekim 2017


Öne Çıkan Konut Projeleri


Tüm Türkiye’de en çok tercih edilen konut projelerini burada bulabilirsiniz.