Erzurum Çat’a 5 Yıldızlı Sosyal Tesis!

Erzurum Çat'deki en yeni konut projeleri hakkında ve emlak sektöründeki son gelişmelere dair haberleri incelemek için tıklayınız.

04 Eylül 2015
Erzurum Çat’a 5 Yıldızlı Sosyal Tesis!

Erzurum’un Çat İlçesi’nde belediye tarafından yaptırılan sosyal tesis, törenle hizmete açıldı.

Çat Belediye Başkanı Arif Hikmet Kılıç, ilçedeki büyük bir ihtiyacın yapılan tesisle giderildiğini belirterek, “Halkımızın rahatı ve konforu için her şeyi düşünerek yaptırdığımız sosyal tesisi tamamen kendi öz kaynaklarımızla inşa ettik” dedi.

Son yıllarda önemli bir hareketliliğin yaşandığı Çat İlçesi’nde yapımı tamamlanan sosyal tesis, düzenlenen törenle açıldı. Çat Belediyesi tarafından yaptırılan sosyal tesisin açılışına Çat Kaymakamı Ramazan Pektaş, Çat Belediye Başkanı Arif Hikmet Kılıç, CHP eski İl Başkanı Tuncer Kızıloğlu, belediye yöneticileri ve vatandaşlar katıldı.

Çat’ın hemen girişinde 650 metrekare alan üzerine inşa edilen ve 550 bin TL’ye mal olan sosyal tesisi açılış öncesinde gazetecilere gezdiren Çat Belediye Başkanı Arif Hikmet Kılıç, “Harcanan her bir kuruş belediyenin kasasından çıkmıştır. Kimseden bir yardım da almadık sponsor desteği de bulamadık. Tamamen öz kaynaklarımızla, son derece cüzi bir miktarla projemizi açılışa hazır hale getirdik. Açık söyleyeyim, bugün bu binayı 1.5 milyon TL’ye yapma şansınız yok. Yaptığımız sıkı pazarlıklarla 550 bin TL gibi çok düşük bir ücretle ilçemize sosyal tesis kazandırdık” dedi.

İçerisinde kasaptan, markete, kuaförden, bilardo salonuna, el işi atölyesinden yemekhaneye, giyim mağazasından lokale varıncaya kadar birçok noktayı içinde bulunduran sosyal tesiste, ilçede görev yapan üst düzey yöneticilerin de boş zamanlarını rahatça geçirebilecekleri mekanların olduğunu söyleyen Başkan Kılıç, “Göreve geldiğimizde ilçede sosyal yaşam alanlarının bulunmadığını gördük. Hemen bu açığı gidermeye yönelik çalışmalar yaptık. Sosyal tesis projemizi hazırladık ve hemen çalışmalara başladık. Kısa bir süre içerisinde de yapımını bitirerek, açılışa hazır hale getirdik. İlçemiz Erzurum-Bingöl karayolu üzerinde olduğu için araç trafiğinin yoğun olduğu bir bölge. Dolayısıyla bu tesisimizi yolculuk yapan vatandaşlarımız da istediği an kullanabilir. Özellikle kış aylarında bölgemizde ulaşım çok zorlaşıyor. Yollarda kalan insanlarımız oluyor. Onlar için de iyi bir mola yeri olacağı kanaatindeyim. Bununla birlikte ilçe halkımızın da rahatça vakit geçirebileceği, yemeklerini yiyebileceği, misafirlerini ağırlayacağı bir mekan oldu. İlçemize hayırlı olsun” diye konuştu.

İHAHABER İLE İLGİLİ YORUMLAR


henüz yorum yok

GÜNDEM HABERLERİ


Diyarbakır'da bazı taşınmazlar için istimlak kararı çıktı

Diyarbakır'da bazı taşınmazlar için istimlak kararı çıktı

Diyarbakır’da Türkiye Petrolleri tarafından yapımı hedeflenen proje için çok sayıda taşınmaz hakkınd

20 Ocak 2018


Mardin'e sosyal yaşam evi ve spor kompleksi yapılıyor

Mardin'e sosyal yaşam evi ve spor kompleksi yapılıyor

Mardin Büyükşehir Belediyesi, atıl durumda bulunan Kamor Parkı'nı, Kamor Yaşam Alanı ve Spor Komplek

18 Ocak 2018


Öne Çıkan Konut Projeleri


Tüm Türkiye’de en çok tercih edilen konut projelerini burada bulabilirsiniz.

İstanbul, Beylikdüzü

Keleşoğlu Holding

395.000 - 792.000 TL

Detaylı bilgi istiyorum

İstanbul, Sancaktepe

Sur Yapı

385.000 - 837.000 TL

Detaylı bilgi istiyorum

Ankara, Etimesgut

Söğüt İnşaat

283.000 - 634.000 TL

Detaylı bilgi istiyorum

İstanbul, Sancaktepe

Halk GYO

490.000 - 888.000 TL

Detaylı bilgi istiyorum

Konya, Meram

Torkam inşaat

315.000 - 1.000.000 TL

Detaylı bilgi istiyorum

İstanbul, Beylikdüzü

Mutlu inşaat

200.000 - 734.000 TL

Detaylı bilgi istiyorum

İstanbul, Başakşehir

İntaya

595.000 - 998.000 TL

Detaylı bilgi istiyorum

İstanbul, Beylikdüzü

Gül Proje

253.470 - 903.119 TL

Detaylı bilgi istiyorum