Erzurum Ilıca Afetzedelerine Toki Müjdesi

20 Ocak 2016
PAYLAŞ
Erzurum Ilıca Afetzedelerine Toki Müjdesi

Erzurum Ilıca’da 2014’te meydana gelen sel felaketinde mağdur olan ve Toki tarafından yaptırılan konutlara taşınan hak sahiplerine arsa bedellerinin  ödeneceği açıklandı.

Erzurum’un Aziziye ilçesine bağlı Ilıca Mahallesi’nde 2004 yılında meydana gelen sel felaketinde mağdur olan ve ardından Toplu Konut İdaresi (TOKİ) tarafından yaptırılan konutlara taşındıktan sonra arsa paralarını alamayan hak sahiplerinin mağduriyeti gideriliyor.

Toki Başkanı Ergün Turan ile bir araya gelen AK Parti Erzurum Milletvekili Prof. Dr. Mustafa Ilıcalı ile Aziziye Belediye Başkanı Muhammed Cevdet Orhan, sorunu çözüme kavuşturdu.

Ilıca’da 2004 yılında Pulur Çayı’nın taşmasıyla meydana gelen sel afetinde mağdur olan vatandaşlar için Yavuz Selim Bölgesi’nde afet evleri yapılarak mağdur vatandaşlar buralara yerleştirilmişti. O dönemde TOKİ ile imzalanan sözleşme gereği afet konutlarının ücretleri hak sahiplerinden talep edilmeye başlanırken, afet bölgesindeki arsa bedelleriyle ilgili herhangi bir ödeme yapılmamıştı. İHA


"Erzurum Ilıca Afetzedelerine Toki Müjdesi" haberine ait yorum yok

Yorum Yap