• Diğer Haberler
  • Eski Adalet Bakanı Bozdağ, Sorgun’da Temel Atma Törenlerine Katıldı!

Eski Adalet Bakanı Bozdağ, Sorgun’da Temel Atma Törenlerine Katıldı!

Yozgat Merkez'deki en yeni konut projeleri hakkında ve emlak sektöründeki son gelişmelere dair haberleri incelemek için tıklayınız.

29 Eylül 2015
Eski Adalet Bakanı Bozdağ, Sorgun’da Temel Atma Törenlerine Katıldı!

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Eski Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, Yozgat’ın Sorgun ilçesinde Yeni Çeltek Kömür İşletmeleri tarafından yaptırılan 20 derslik Yeni Çeltek İlk ve Ortaokulu ve TOKİ tarafından yaptırılan 158 konutun temel atma törenine katıldı...

Yeni Çeltek Kömür İşletmeleri tarafından yaptırılan Yeni Çeltek İlk ve Ortaokulu temel atma törenine AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Bozdağ’ın yanı sıra Yozgat Valisi Abdulkadir Yazıcı, AK Parti Milletvekili Ertuğrul Soysal, Belediye Başkanı Ahmet Şimşek, Yeni Çeltek Kömür İşletmeleri Genel Müdürü Osman Coşkun, Milli Eğitim Müdürleri, öğretmenler ve çok sayıda vatandaş katıldı.
Açılış töreninde konuşan Bozdağ, 2015-2016 Eğitim Öğretim Yılı dolayısıyla tüm öğrenci ve öğretmenlere başarılar diledi. Bugün 2015-2016 Eğitim Öğretim Yılının başlangıcı olduğunu ve bu önemli günde Sorgun’a önemli bir yatırımın temelinin atıldığını belirten Bozdağ, dünyada en büyük gücün bilgi olduğunu, dünyanın dört bir yanında yer altı, yer üstü zenginlikleriyle maruf ülkeler olduğu halde oralarda huzurun olmadığını, güvenliğin olmadığını, bu zenginlikten yeteri kadar istifade edilemediğini söyledi. Bozdağ, “Dünyalara yön veren ülkelere baktığınız zaman da onların yer altı, yer üstü zenginlikleriyle değil, en büyük güç olan bilgi ile bunu başardığını görüyoruz. Eğer bir ülke bilgiyi üretebiliyor, bu bilgiyi teknolojiye dönüştürebiliyor bilgiyle güç sahibi olabiliyorsa hem kendi insanın huzuruna hem kendi insanın refahına, hem kendi insanın saadetine büyük katkı sağlıyor. Hem de dünyanın siyasetine, ekonomisine, bilimine her şeyine yön vermekte, güç ve kuvvetine sahip oluyor. Biz bilginin en büyük güç olduğunu bilen bir neslin torunlarıyız. Türkiye olarak AK Parti hükümetleri olarak bilgiye büyük önem verdik. Eğitime öğretime büyük katkı verdik. Ve hükümetlerimiz döneminde en fazla bütçeyi eğitime ayırdık. Bir numaralı bütçe eğitimin bütçedir. Okullarımızın imkanlarını artırırken, öğretmenlerimizin imkanlarını artırırken öğrencilerimize sunulan imkanları artırırken, her türlü imkanları aşacak adımları attık. Hamdolsun bugün geldiğimiz noktada Türkiye’de orta öğretimde reform sayılacak adımlar attık” dedi.
Yeni Çeltek Kömür İşletmeleri Genel Müdürü Osman Coşkun da törende yaptığı açıklamada, özelikle son 4 yılda şirket olarak tüm çalışanları ile birlikte büyük bir atılım gerçekleştirdiklerine ve özellikle 2013-2014 yılını oldukça karlı tamamladıklarına dikkat çekti. Hedeflerinin önümüzdeki yıllarda da aynı şekilde devam etmek olduğunu kaydeden Coşkun, şu ifadeleri kullandı:
“Tabi biliyorsunuz eğitime yapılan yatırımlar vergiden muaf. Böyle olunca da tabi biz başta Sorgun Belediye Başkanımız Ahmet Şimşek bey, projenin başlangıç kısmında önceki kaymakamımız Levent Kılıç bey, finalinde de şimdiki kaymakamımız Ali Arslantaş beyin desteği ile Sayın Valimiz Abdulkadir Yazıcı beyle istişarelerimiz sonucunda Sayın Bakanımız Bekir beyin, Enerji Bakanımız Taner Yıldız beyden, ricası sonucunda yönetim kurulumuz toplanıp olağanüstü kararıyla Sorgun’a bir okul yapma kararı alındı. 4 Mart 2014 tarihi itibariyle okul parası Valilik Özel İdare hesabına aktarıldı.”
Yozgat’ın çok önemli olduğunu, Yozgat varsa Türkiye’nin var olacağını vurgulayan Coşkun, konuşmasını şöyle tamamladı:
“Başta eğitim olmak üzere, savunma sanayi olmak üzere tüm yatırımların Yozgat’ta bulunması ülkemizin bağımsızlığı açısından da son derece önemlidir. Ve nüfusuna oranla en çok şehit veren il Yozgat’tır. Dolayısıyla Yozgat’a ne yapılsa azdır. Bizde şirket olarak böyle bir yatırımın yapılması için el birliği yaptık. Tabii ki bu konuda yerin yüzlerce metre altında çocuklarına helal lokma götürmek için hayatını riske eden maden emekçilerimizin emeği çok büyüktür. Huzurlarınızda bu okulun temel atma aşamasına bu noktaya gelmesinde en büyük pay sahibi olan değerli maden emekçilerimize hepinizden bir alkış rica ediyorum.”

Yapılan diğer protokol konuşmalarının ardından 20 derslikli Yeni Çeltek İlk ve Ortaokulunun temeli törenle atıldı. Ardından Toplu Konut İdare Başkanlığı tarafından Sorgun’a yaptırılan 158 konutun temel atma töreni gerçekleştirildi. İHAHABER İLE İLGİLİ YORUMLAR


henüz yorum yok

GÜNDEM HABERLERİ


Çin gökdelen inşaatında Amerika’yı geride bıraktı

Çin gökdelen inşaatında Amerika’yı geride bıraktı

Yıllarca gökdelen sayısı ile şampiyonluğu elinde tutan New York’u son 9 yılda inşa edilen gökdelenle

16 Ekim 2017


Dünyanın en pahalı evinin fiyatı düştü

Dünyanın en pahalı evinin fiyatı düştü

Dünyanın en pahalı evi olarak gösterilen Villa Les Cedres malikanesinin fiyatı 686 milyon dolar düşt

15 Ekim 2017


Öne Çıkan Konut Projeleri


Tüm Türkiye’de en çok tercih edilen konut projelerini burada bulabilirsiniz.