Eski Maden Havzası Ekopark Oluyor

07 Mart 2016
PAYLAŞ
Eski Maden Havzası Ekopark Oluyor

Yozgat Sorgun'daki eski madem havzası dev bir ekoparka dönüştürülüyor...

Yozgat Sorgun'da kapatılan maden alanları Ekopark'a dönüştürülüyor. Yeni Çeltek Kömür ve Madencilik A.Ş tarafından hazırlanan proje kapsamında bir milyon 400 bin metrekare alan üzerinde yeşil görünümlü çok amaçlı Ekopark hayata geçirilecek.

Yozgat ekopark projesinde giriş ve festival alanı, iki yapay gölet, amfi tiyatro, termal devre mülk konutları, termal otel kompleksi, çocuk parkı, spor tesisi, bisiklet parkuru, koşu ve yürüyüş yolları yer alıyor. Projenin giriş ve festival alanında otopark, bisiklet kiralama yerleri, hediyelik eşya dükkanları, bütün kompleksin idari birimlerini içeren bir giriş bulunuyor. Projedeki gölette ise kano ve kayıklarla gezinti yapılabilecek.

Tramvay ile etrafında gezilebilen Ekopark projesinde 37 bin metrekare alana sahip ister devre mülk sistemi ile ister sürekli yaşanabilen yaklaşık 900 konut hayata geçirilecek. Projedeki termal otel ise 180 yatak kapasitesiyle inşa edilecek. Güneş enerjisi panelleri ve rüzgar türbinleri ile kendi enerjini üretebilen Ekopark'ta, su toplama havzaları ile kompleksin su ihtiyacı karşılanacak.


"Eski Maden Havzası Ekopark Oluyor" haberine ait yorum yok

Yorum Yap