Eski Maden Havzası Ekopark Oluyor

Yozgat Sorgun'deki en yeni konut projeleri hakkında ve emlak sektöründeki son gelişmelere dair haberleri incelemek için tıklayınız.

07 Mart 2016
Eski Maden Havzası Ekopark Oluyor

Yozgat Sorgun'daki eski madem havzası dev bir ekoparka dönüştürülüyor...

Yozgat Sorgun'da kapatılan maden alanları Ekopark'a dönüştürülüyor. Yeni Çeltek Kömür ve Madencilik A.Ş tarafından hazırlanan proje kapsamında bir milyon 400 bin metrekare alan üzerinde yeşil görünümlü çok amaçlı Ekopark hayata geçirilecek.

Yozgat ekopark projesinde giriş ve festival alanı, iki yapay gölet, amfi tiyatro, termal devre mülk konutları, termal otel kompleksi, çocuk parkı, spor tesisi, bisiklet parkuru, koşu ve yürüyüş yolları yer alıyor. Projenin giriş ve festival alanında otopark, bisiklet kiralama yerleri, hediyelik eşya dükkanları, bütün kompleksin idari birimlerini içeren bir giriş bulunuyor. Projedeki gölette ise kano ve kayıklarla gezinti yapılabilecek.

Tramvay ile etrafında gezilebilen Ekopark projesinde 37 bin metrekare alana sahip ister devre mülk sistemi ile ister sürekli yaşanabilen yaklaşık 900 konut hayata geçirilecek. Projedeki termal otel ise 180 yatak kapasitesiyle inşa edilecek. Güneş enerjisi panelleri ve rüzgar türbinleri ile kendi enerjini üretebilen Ekopark'ta, su toplama havzaları ile kompleksin su ihtiyacı karşılanacak.HABER İLE İLGİLİ YORUMLAR


henüz yorum yok

GÜNDEM HABERLERİ


Hilltown AVM Küçükyalı 27 Ekim’de ziyaretçilere açılacak

Hilltown AVM Küçükyalı 27 Ekim’de ziyaretçilere açılacak

Küçükyalı’da hayata geçirilen Hilltown AVM projesi 27 Ekim Cuma günü kapılarını açacak.

17 Ekim 2017


RE/MAX Türkiye ücretsiz kariyer semineri düzenleyecek

RE/MAX Türkiye ücretsiz kariyer semineri düzenleyecek

Girişimciliğe teşvik edici çalışmalar yürüten RE/MAX Türkiye, gayrimenkul sektöründe çalışan ya da ç

17 Ekim 2017


Öne Çıkan Konut Projeleri


Tüm Türkiye’de en çok tercih edilen konut projelerini burada bulabilirsiniz.