Eskişehir'de arsa fiyatları arttı

Salgın döneminde Eskişehir'deki arsa ve tarla fiyatlarında artışlar oldu.

13 May 2020
Eskişehir'de arsa fiyatları arttı Koronavirüs salgını döneminde gayrimenkul piyasasında fiyat artışları yaşanıyor. Birçok sektörde olduğu gibi gayrimenkul sektöründe de görülen bu fiyat dalgalanması, arsa ve tarla fiyatlarına da yansımaya başladı. Özellikle bu dönemde talep gören gayrimenkullerde fiyat artışının yaşandığı belirtiliyor.

Eskişehir Emlak Komisyoncular Odası Başkanı Gazi Çelik, şehirdeki gayrimenkul fiyatları üzerine açıklamalarda bulundu. Başkan Çelik; arsa, tarla ve bahçelere talebin artığını ve bu gayrimenkullerin fiyatının yüzde 20 oranında artış gösterdiğini kaydetti.

"BAĞ-BAHÇEYE İSTEK ARTTI"

Salgın döneminde gayrimenkul yatırımı yapacakların isteklerinin değiştiğine dikkat çeken Çelik, "Eskiden daire isteyen vatandaşların son zamanda dairelerde oturmak istemedikleri konusunda bir durum oluştu. Meslektaşlarıma ve bize müşterilerimizden gelen telefonlardan anlıyoruz ki, artık insanlar hava alacakları bağ, bahçe gibi yerleri tercih ediyorlar. Bağ ve bahçelere olan istek arttı. Arz ve talep arasındaki denge bozulduğundan dolayı arsalarda, arazilerde ve tarlalarda yüzde 20 civarında fiyatlar arttı. Bahçe gibi yatırım yapılacak arsaların fiyatları değişti" şeklinde konuştu.

"GAYRİMENKUL YATIRIMI KAYBETTİRMEZ"

Salgın döneminde uygulanan sokağa çıkma kısıtlamalarıyla işlerinin aksadığını belirten Eskişehir Emlak Komisyoncular Odası Başkanı Gazi Çelik, "Meslektaşlarımız hizmet edemiyorlar, gayrimenkullerini gösteremiyorlar, randevular iptal oluyor. Biliyorsunuz sık sık sokağa çıkma yasağımız var. Bundan bizim sektörümüz de etkileniyor. Bundan dolayı işlerimizin de yüzde 20 oranında düştüğünü söyleyebilirim" diye konuştu.

Gayrimenkul yatırımının bu dönemde de kazançlı olabileceğini ifade eden Çelik, "Dolar ve altın gibi anında yükselmez ama uzun vadede bakıldığında gayrimenkule yatırım yapanlar her zaman kazanmıştır. Biz vatandaşların gayrimenkule yatırım yapmalarını tavsiye ediyoruz. Hiçbir zaman gayrimenkule yapılan yatırımlar kaybettirmez, kazandırır" ifadelerini kullandı.


HABER İLE İLGİLİ YORUMLAR


henüz yorum yok

Öne Çıkan Konut Projeleri


Tüm Türkiye’de en çok tercih edilen konut projelerini burada bulabilirsiniz.

İstanbul, Beylikdüzü

Keleşoğlu Holding

395.000 - 792.000 TL

Detaylı bilgi istiyorum

İstanbul, Sancaktepe

Sur Yapı

385.000 - 837.000 TL

Detaylı bilgi istiyorum

Ankara, Etimesgut

Söğüt İnşaat

283.000 - 634.000 TL

Detaylı bilgi istiyorum

İstanbul, Sancaktepe

Halk GYO

490.000 - 888.000 TL

Detaylı bilgi istiyorum

İstanbul, Beylikdüzü

Mutlu inşaat

200.000 - 734.000 TL

Detaylı bilgi istiyorum

Konya, Meram

Torkam inşaat

315.000 - 1.000.000 TL

Detaylı bilgi istiyorum

İstanbul, Beylikdüzü

Gül Proje

253.470 - 903.119 TL

Detaylı bilgi istiyorum

İstanbul, Başakşehir

İntaya

595.000 - 998.000 TL

Detaylı bilgi istiyorum