Etiler’e 10 Katlı Kızılay Oteli

09 Şubat 2016
PAYLAŞ
Etiler’e 10 Katlı Kızılay Oteli

Türk Kızılay Derneği Akmerkez'in karşısına 10 katlı otel yapacak...

Türk Kızılay Derneği İstanbul Etiler'de Akmerkez'in hemen karşısında yer alan Nispetiye Caddesi üzerindeki arsasını 10 katlı otel yapacak. 2 bin 134 metrekare büyüklüğe sahip olan arsa İstanbul'un en merkezi noktalarından birinde yer alıyor.

Üzerinde herhangi bir yapının bulunmadığı arsa 20 Kasım 2009’da İBB Meclis gündemine gelen teklifle, “Konut Alanı”nda kalan kısmın 3 emsal yükseklik serbest yapılanma şartlarında otel alanı olarak planlanması istenmişti. Mevcut planda 7 katlı konut alanında kalan arsa 2015 Eylül'de yeniden İBB Meclisi'nin gündemine geldi ancak "Ticaret ve Turizm" alanına alınmasına ilişkin plan tadilatı teklifi, oy birliğiyle reddedildi.

Arsa için 15 Ocak'ta 13 kat yapılanma şartı ile “Turizm (Otel) Alanı”na alınmasına ilişkin plan değişikliği teklifi geldi. İmar ve Bayındırlık Komisyonu, plan notları ilavesiyle imar değişikliğine “Uygundur” görüşü verdi ancak itirazlar gelince kat yükseliği 13'ten 10'a düşürüldü.

İBB Meclisi'nde onaylanana plan değişikliği kapsamında arsa üzerinde turizm tesisi alanı dışında iskan edilmeyeceği belirtilirlen, emsal hesabının net parsel alanı üzerinde yapılacağı ve birden fazla bağımsız bölüm, konut ve ticari birimlerin yapılamayacağı not düşüldü. Ayrıca otopark ihtiyacının karşılanması şartıyla 1. bodrum katta otele ait konferans salonu, spor alanı gibi birimlerin yapılabileceği belirtildi.


"Etiler’e 10 Katlı Kızılay Oteli" haberine ait yorum yok

Yorum Yap