Ev Alacaklar Acele Etmeli

13 Mayıs 2015
PAYLAŞ
Ev Alacaklar Acele Etmeli

Ev almayı planlayanların, dolardaki yükselişten etkilenmemeleri için ellerini çabuk tutmaları gerekiyor.

Ev Alacaklar Acele Etmeli

Show Realty CEO’su Kazım Algın ev satın almayı planlayanların hızlı olmaları gerektiğini aksi halde satın almak istedikleri evlerin fiyatlarında artışla karşılaşılabileceğini belirtti.

Dolar kurundaki artışın önümüzdeki dönemde inşaat maliyetlerine de etki etmesi bekleniyor. Bu durumda ev fiyatlarında artış da kaçınılmaz olacak. Algın, 'Ev satın almayı düşünüyorsanız acele edin, beklerken satın almak istediğiniz evin fiyatında artışla karşılaşabilirsiniz' dedi.

Geçtiğimiz günlerde konut satışlarıyla ilgili birkaç istatistiki araştırma yayınlandığını belirten Show Realty CEO’su Kazım Algın, bunlardan ilki konut fiyatlarında artış ki; İstanbul, Ankara, İzmir ,Adana gibi iller başı çekiyor. İkincisi de konut sektörü temsilcilerinin dolardaki artışın önümüzdeki aylarda inşaat maliyetine yapacağı etkiyle ilgili yaptığı açıklamalardı.

-
Ev Alacaklar Acele Etmeli
-

'İkinci El De Etkilenecek'

Dolardaki yaklaşık yüzde 20'lik artış, inşaat maliyetlerine yansıyacağı için, yeni ev fiyatlarında en az yüzde 20'lik yükseliş kaçınılmaz olacak. Yeni ev yani sıfır ev değil, ikinci ev alırım gibi bir düşünceye de kapılabilirsiniz. Ancak şunu vurgulamak gerekir ki aynı sokakta, aynı semtte yeni evin satış fiyatı arttığında, mal sahipleri bu artışı kendi evlerine de uyguluyor. Yani ikinci el ev fiyatları da otomatik olarak artıyor.


"Ev Alacaklar Acele Etmeli" haberine ait yorum yok

Yorum Yap