Ev Alana Oturma İzni Veren Ülkeler

26 Ocak 2016
PAYLAŞ
Ev Alana Oturma İzni Veren Ülkeler

Ev alana oturma izni veren ülkeleri haberimizde görebilirsiniz. İşte detayları...
Avrupa 2008 finansal krizin yaralarını gayrimenkulle sarmaya çalışıyor. AB’ye üye olmayan ülkelerin alıcılarına oturma izni vererek cezbetmeye çalışan Avrupa, belirli bir rakamın üzerinde ev satın alanlara tüm aile bireyleri ile oturma izni veriyor.

Ayrıca bu kişilere AB içerisinde serbest dolaşım hakkı da tanıyor. Bu rakam ise ülkeden ülkeye değişiklik gösteriyor. Ama 40 bin ile 500 bin avro arasında değişiklik gösteriyor diyebiliriz.

EV ALANA OTURMA İZNİ VEREN ÜLKELER

İSPANYA
İspanya’da 160 bin avroluk gayrimenkul satın alan bir yabancı oturma izni alabiliyor. Böylelikle İspanya’dan konut alanlar hem oturma izni alıyor hem de vizesiz seyahat fırsatı yakalıyor.

PORTEKİZ
Portekiz hükümeti en az 500 bin avro değerinde gayrimenkul alan yabancıya oturma izni veriyor. Portekiz’de ayrıca en az 10 kişinin istihdamının sağlanacağı bir iş kuran yabancıya da oturum izni veriliyor.

LETONYA
Bir Baltık ülkesi olan Letonya, 2010 yılında kabul edilen kanunla sınırları içinde kırsal kesimden en az 71 bin 500 avro, büyükşehirlerden de en az 143 bin avro değerinde ev alan yabancı yatırımcıya oturma izni veriyor.

İRLANDA
Ev alan oturma izni veren ülkelerden biri de İrlanda. İrlanda’dan 400 bin avroluk gayrimenkul alımı yapan bir yabancı oturma izni alabiliyor.

MAKEDONYA
Makedonya ise 40 bin avro değerinde gayrimenkul satın alan yabancı yatırımcılara bir yıllık oturum izni veriyor. 400 bin avro değerinde yatırım yapan iş adamlarına da vatandaşlık hakkı da veriyor.

YUNANİSTAN

Yunanistan ise 250 bin euronun üstünde bir değere sahip olan gayrimenkul alımlarında 5 yıl oturum izni veriliyor. İzin her 5 yılda bir ise yenileniyor.

UKRAYNA
Ukrayna, ülkesindeki açacağınız şirket hesabınızda 100 bin dolar varsa sınırsız oturum izni veriyor. Ülkeye vizesis giriş de yapabiliyorsunuz.

ALMANYA
Almanya 250 bin avro sermayeli bir iş kurup Alman vatandaşlarına istihdam sağlayanlara oturum hakkı veriyor. Daha sonra ise vatandaşlık hakkı sunuyor.

ABD
Ülkede 1 milyon dolar sermayeli şirket açan veya hükümetin belirlediği bölgelere 500 bin dolar civarında yatırım yapan girişimcilere süresiz oturum hakkı tanılıyor. 5 yıldan sonra da vatandaşlığa geçme hakkı veriyor.

KANADA
400 bin dolar yatırım yapıp 800 bin dolar da bankada parası olanlara oturum sonrasında vatandaşlık hakkı veriyor.

DOMİNİK CUMHURİYETİ
Dominik Cumhuriyeti’nde 100 bin dolarlık yatırıp yapanlar vatandaşlık hakkı alabiliyor. Eşi ve çocukları ile yerleşmek isteyenler ise 200 bin dolarlık yatırım yapması gerekiyor.

URUGUAY
Uruguay'da vatandaşlık için yatırım yapmaya gerek yok. Bin 200 dolar aylık kazancı olanlara. 3 yıllık geçici oturum izni, 3 yıl sonunda da vatandaşlık hakkı veriliyor.


"Ev Alana Oturma İzni Veren Ülkeler" haberine ait yorum yok

Yorum Yap