Ev Alırken Bunlara Dikkat

Doğru ev seçimini yapmakta ayrıntıların önemli rol oynadığını belirten AC Yapı Yönetim Kurulu Başkanı Ali Coşkun ev alırken dikkat edilmesi gereken hususlara

13 Ocak 2016
Ev Alırken Bunlara Dikkat

Doğru ev seçimini yapmakta ayrıntıların önemli rol oynadığını belirten AC Yapı Yönetim Kurulu Başkanı Ali Coşkun ev alırken dikkat edilmesi gereken hususlara dikkat çekti... İşte ev alırken dikkat edilmesi gerekenler...

Ev satın alırken projenin lokasyonundan aidatına, inşaat kalitesinden inşaat şirketine kadar birçok farklı hususa dikkat edilmesi gerektiğini söyleyen AC Yapı Yönetim Kurulu Başkanı Ali Coşkun "Konut alıcılarının ihtiyaç ve beklentileri değişkenlik gösterse de bazı temel hususlar herkes için aynı derecede önem taşıyor." dedi.

Lokasyon Yatırım Değerini Koruma da Önemli Faktör

Oturum amaçlı konut sahibi olurken bile konutun yatırım değerinin korunması gerekiyor. Bu yüzden ev alırken lokasyon en önemli hususlardan biri olarak karşımıza çıkıyor. Coşkun, "Evin bulunduğu bölgede, planlanan ve beş yıl içinde hayata geçirilmesi söz konusu olan kamu ya da özel sektör yatırımlarının bulunup bulunmadığı mutlaka araştırılmalı.” dedi.

Küçük Detaylar İşçilik Kalitesini Ortaya Koyuyor

Ev alırken işçilik kalitesi de önemli hususlar arasında yer alıyor. İşçilik kalitesini hakkında birkaç ayrıntı ile fikir sahibi olunabilir. Coşkun, doğramaların kenarlarına kesimlerinin düzgünlüğü ve köşe bitişlerine bakılması gerektiğini söyledi. Bunlara ek olarak, duvarlardaki boya ve alçıların düzgünlüğü, seramik ve fayanslardaki derz aralıkları da bakılacak ilk kısımların arasında geldiğini belirtti. Coşkun, teknik şartnamede belirtilen ürünlerin ve aksesuarlarının doğru şekilde kullanılıp kullanılmadığının kontrol edilmesi gerektiğine de vurgu yaptı.

Aidat Neleri Kapsıyor

Ev alırken ev için ödediğiniz tutarla kalmıyorsunuz yalnızca. Her ay ödemek zorunda olduğunuz aidatın neleri kapsadığını öğrenmekte dikkat edilmesi gereken hususların başında geliyor. Ev satın almadan önce aidatın değerlendirilmesi gerektiğini söyleyen Coşkun, "Toplam tutarın ne olduğu ve sosyal tesis kullanımının aidata dahil olup olmadığı mutlaka incelenmeli." dedi.

Tamamlanmış bir projeden daire alınıyorsa ve henüz satılmamış daireler mevcutsa, inşaat firmasına bu dairelerin aidatlarını karşılayıp karşılamadıklarını sorulması gerektiğine dikkat çeken Coşkun, bu konunun projeyi yapan şirketin sorumluluklarına verdiği önemi göstermesi açısından önemli bir ipucu olabileceğini söyledi.

Malzeme Kalitesi Önemli

Proje yapılırken inşaat tekniklerinin yanı sıra kullanılan malzemelerininde önemli olduğunu belirlen Coşkun, "Bina güvenliği açısından kullanılan malzeme ve teknikler büyük önem taşıyor. Konut alıcıları şirketinin, uzmanlığıyla bilinen, uluslararası standartları benimsemiş ve kendisini kanıtlamış iş ortakları ile çalışıp çalışmadığını da mutlaka incelemeliler." dedi.HABER İLE İLGİLİ YORUMLAR


henüz yorum yok

GÜNDEM HABERLERİ


Şekerbank’ın 604 gayrimenkulü açık artırma ile satılacak

Şekerbank’ın 604 gayrimenkulü açık artırma ile satılacak

Şekerbank’ın farklı illerde konumlanan 604 gayrimenkulü Eskidji tarafından düzenlenecek müzayede ile

17 Ağustos 2017


Bornova Green projesiyle 355 bin TL’ye yeni bir yaşam alanı

Bornova Green projesiyle 355 bin TL’ye yeni bir yaşam alanı

HCP Yapı imzası taşıyan, İzmir’in en gözde lokasyonlarından birinde yükselen Bornova Green projesind

17 Ağustos 2017


Öne Çıkan Konut Projeleri


Tüm Türkiye’de en çok tercih edilen konut projelerini burada bulabilirsiniz.

  • Dumankaya inşaat
  • Babacan Yapı
  • Eroğlu Gayrimenkul
  • Başarır inşaat
  • Ege Yapı
  • Mesa Mesken
  • Ağaoğlu inşaat