Ev Sahibi Olmak İsteyenler Dikkat!

Yeniemlak.com olarak, ev sahibi olmak isteyenlerin ve yatırımcıların bu haberi dikkatlice okumasını öneriyoruz.

09 Haziran 2014
Ev Sahibi Olmak İsteyenler Dikkat!

Yeniemlak.com olarak, ev sahibi olmak isteyenlerin ve yatırımcıların bu haberi dikkatlice okumasını öneriyoruz.

Ülke şartlarında ev sahibi olmak herkesin hayallerini süslüyor. 1+0, 1+1, 2+1, 3+1, 4+1, 4+2 ve diğer daire tipleri arasından oturmak için ya da yatırım amaçlı ev sahibi olmak isteyenlerin en çok tercih ettiği daire tipi ise 2+1 daireler...

1+0 ve 1+1 daire tiplerine yatırım yapmış olanlar gelecekte bu yatırımlarını genellikle 2+1 daire tiplerine dönüştürmeyi planlıyor. Bu da 2+1'lerin emlak piyasasındaki yerini güçlendiriyor. İnşaat firmaları da bu nedenle projelerinde 2+1'lere daha fazla yer veriyor. Bu nedenle 2+1 daireleri gayrimenkul sektöründeki en kârlı yatırım olarak değerlendirmemiz pek de yanlış olmaz.

Projelerin ardı arkası kesilmediği bugünlerde İstanbul'un bölgeler arası metrekare fiyatları hem yatırımcılar hem de inşaat firmaları için hayati önem taşıyor. İşte İstanbul'un emlak açısından en önemli noktalarının metrekare fiyatları;

ANADOLU YAKASINDA ACIBADEM BİRİNCİ

Son yıllarda inşa edilen projeleri baz alırsak Acıbadem ve Ataşehir, Anadolu yakasının en önemli lokasyonları olarak öne çıkıyor. 2014 yılının ilk üç ayı verilerine göre, metrekare birim fiyatı 15 bin TL’nin üzerine çıkan Maçka bölgesi ise en pahalı semt olma özelliği taşıyor.

METREKARE BİRİM FİYATI 4-6 BİN TL

İnşaat firmaları en çok; Maslak, Levent, Basın Ekspres Yolu ve Kâğıthane, Anadolu yakasında ise Maltepe bölgesinde yer alan 2+1 dairelerin satışlarından kâr elde etti. Metrekare birim fiyatı 4 ile 6 bin lira arasında değişen 2+1’lerin en büyüğü 128 metrekare.

LEVENT VE MASLAK BÖLGELERİNE YENİ ALTERNATİFLER

Basın Ekspres Yolu üzerinde devam eden projeler ve Güneşli-İkitelli'de iç bölgelere doğru ilerleyen markalı konut projeleri, yılın ilk yarısındaki satış fiyatlarıyla İstanbul’un el yakan bölgeleriyle kıyaslanmaya başladı. Öte yandan Seyrantepe'de bulunan stadın çevresi ve Ayazağa bölgesindeki kentsel dönüşümün olduğu bölgeler, emlak ve yatırım uzmanları tarafından Maslak ve Levent bölgesine alternatif olarak gösteriliyor.

TUGAY TOPÇU / YENİEMLAKHABER İLE İLGİLİ YORUMLAR


henüz yorum yok

GÜNDEM HABERLERİ


Konutta KDV indirimi ne zaman bitiyor?

Konutta KDV indirimi ne zaman bitiyor?

İnşaat sektöründe yapılan düzenleme ile vergi oranları düşürülmüştü. Peki, konutta KDV indirimi ne z

10 Eylül 2017


Konut kredisi faiz oranları güncellendi

Konut kredisi faiz oranları güncellendi

Eylül 2017'de konut kredisi faiz oranları bazı bankalarca güncellendi. İşte güncel haliyle konut kre

10 Eylül 2017


Öne Çıkan Konut Projeleri


Tüm Türkiye’de en çok tercih edilen konut projelerini burada bulabilirsiniz.