"Ev Sahibi Olmak Kolaylaşacak"

15 Temmuz 2016
PAYLAŞ
"Ev Sahibi Olmak Kolaylaşacak"
Gayrimenkul sertifikasının dar gelirli vatandaşlara ev hayali kurduracak bir sistem olduğunu belirten Özyurt, gayrimenkul alımı bu sistemle kolaylaşacak dedi...

Özyurtlar inşaat Yönetim Kurulu Başkanı Tamer Özyurt, uygulamaya girmeye hazırlanan gayrimenkul sertifikasına ilişkin yorumlarını paylaştı.

GAYRİMENKUL ALIMI KOLAYLAŞACAK
Hükümetin gayrimenkul satışlarının kolaylaştırılmasına yönelik çalışmalarını sektörümüz adına oldukça sevindirici buluyoruz diyen Özyurt, “Başbakan Yardımcısı Nurettin Canikli'nin dediği gibi konut alımlarında yeni bir dönemin ilk adımları atılıyor. Böylelikle dar gelirli vatandaşlarımız da ev hayali kurabilecek. Konutun tamamını değil ama belirli metrekaresinin satın alınabileceği bu sistemle gayrimenkul alımı daha da kolaylaşacak”dedi.

FAİZSİZ FİNANS OLDUKÇA ÖNEMLİ
Gayrimenkul sertifikasının sektör ve ev almak isteyen vatandaşlar için oldukça önemli bir açılım olduğuna dikkat çeken Özyurt, faiz içermeyen finans unsurları pekçok vatandaş için oldukça önemli bir konu diye konuştu.

HEM VATANDAŞ HEM SEKTÖR KAZANACAK
Metrekare üzerinden ev sahibi olma sistemi gayrimenkul sektörüne yeni bir ivme kazandıracak. Diyen Tamer Özyurt, “ Canikli'nin dediği gibi konut alımlarında yeni bir dönemin içine giriyoruz. Yatırım karşılığında konutun tamamını değil ama belirli metrekaresini satın alabilmek, dar gelirli açısından büyük bir fırsat olacak. Yine konut alabilmek için yeterli birikimleri olmayan vatandaşlar, bu sayede metrekare üzerinden sertifika sahibi olabilecek. Tabii sistem henüz çok yeni, gelişimi için zamana ihtiyacı var. Sistemin gelişmesiyle hem vatandaş hem de sektör kazanmış olacak” diye konuştu.


""Ev Sahibi Olmak Kolaylaşacak"" haberine ait yorum yok

Yorum Yap