Eva Gayrimenkul’den Kentsel Dönüşüm Hizmeti

Türkiye'nin kentsel dönüşüm hizmeti veren ilk gayrimenkul danışmanlığı şirketi olan Eva Gayrimenkul, kentsel dönüşüm sürecinde taraflara rehberlik edecek.

29 Mayıs 2015
Eva Gayrimenkul’den Kentsel Dönüşüm Hizmeti

Türkiye'nin kentsel dönüşüm hizmeti veren ilk gayrimenkul danışmanlığı şirketi olan Eva Gayrimenkul, kentsel dönüşüm sürecinde  taraflara rehberlik edecek.

Eva Gayrimenkul Değerleme, Kentsel Dönüşüm Departmanı’nı açtı. Yeni departmanı ile Eva Gayrimenkul Değerleme, sürecin A’dan Z’ye koordinasyonunu ve yönetimini tek elden sağlayarak bu alanda Türkiye’de bir ilke imza atıyor.

Eva Gayrimenkul Değerleme Kentsel Dönüşüm Departmanı, sürecin başından sonuna kadar müteahhit/yatırımcılarla mülk sahipleri arasındaki tüm koordinasyonu sağlayarak, tarafların zaman ve maddi kayıplarını önlüyor. Verilen hizmet kapsamında; binaların mevcut durum tespiti, ölçümü, mülkiyet – hisse analizi tespiti ve buna bağlı birim değer tespit çalışmaları ve yapılması düşünülen yapıların yeni projesine göre şerefiyelendirme çalışmaları, hukuki ve teknik destek, sözleşme ve teknik şartnamelerin hazırlanması yer alıyor.

KENTSEL DÖNÜŞÜMDE DANIŞMANLIK HİZMETİ

Eva Gayrimenkul Değerleme bağımsız ve tarafsız tutumuyla, yıkılıp yeniden yapılması planlanan yapılarda hisse sahiplerinin aralarındaki tartışmalara da noktayı koyuyor. Ayrıca eski ve yeni projelerin değer olarak karşılaştırılarak, toplam proje birim değeri aynı kalmak koşulu ile yeni projedeki değerlerin belirlenmesi ve eşdeğerlik tablosu çıkartılarak mülk sahipleri arasındaki paylaşımın kolaylaştırılması hizmetleri de veriliyor. Şirket, kentsel dönüşümde geliştiriciler tarafından önerilen sözleşmelerle ilgili riskler/faydalar konusunda da mal sahiplerine danışmanlık veriyor.

Sektörün son yıllarda en önemli ve sıkıntılı konu başlıklarından olan kentsel dönüşümde tüm süreci tek yerden yönetme konusunda bir ilk olan departman, deneyimli isim Levent Üzümcüoğlu’na emanet. Mimar Sinan Üniversitesi Şehir ve Bölge Planlama bölümünden mezun olan Levent Üzümcüoğlu, sektörün önde gelen kurumlarında uzun yıllar gayrimenkul geliştirme konusunda yönetici olarak görev aldıktan sonra Afet Riski Altındaki Alanların Dönüştürülmesi Hakkında Kanun’un yürürlüğe girmesi ile beraber kentsel dönüşüm projelerinde uzun süre deneyim kazandı. Edinmiş olduğu başarılar ile dikkat çeken Üzümcüoğlu, kariyerine Eva Gayrimenkul Değerleme Kentsel Dönüşüm Departman Müdürü olarak devam edecektir.HABER İLE İLGİLİ YORUMLAR


henüz yorum yok

GÜNDEM HABERLERİ


Ofton İnşaat'tan İstanbul'da 3 yeni proje

Ofton İnşaat'tan İstanbul'da 3 yeni proje

Ofton İnşaat, İstanbul'daki projelerine yenilerini ekliyor. Firma; Levent, Bomonti ve Nişantaşı'nda

22 Ekim 2017


Pana Yatırım Holding sermaye piyasalarına adım attı

Pana Yatırım Holding sermaye piyasalarına adım attı

Medya ve inşaat kollarında yatırımlarını sürdüren Pana Yatırım, 55.4 Milyon TL bedelle Denge Yatırım

21 Ekim 2017


Öne Çıkan Konut Projeleri


Tüm Türkiye’de en çok tercih edilen konut projelerini burada bulabilirsiniz.