Expo 2016 Kongre Merkezi Türkiye’de Bir İlk Olacak

Antalya Aksu'deki en yeni konut projeleri hakkında ve emlak sektöründeki son gelişmelere dair haberleri incelemek için tıklayınız.

08 Ocak 2016
Expo 2016 Kongre Merkezi Türkiye’de Bir İlk Olacak

23 Nisan'da kapılarına açacak Expo 2016 Antalya'nın Kongre Merkezi ana salon kapasitesiyle Türkiye'de bir ilk olma özelliği taşıyor...

Bu yıl 23 Nisan'da Çiçek ve Çocuk temasıyla kapılarını açacak olan EXPO 2016 Antalya için çalışmalar tüm hızıyla devam ediyor. Antalya'nın Aksu ilçesinde bin 121 dönüm alan üzerinde yapılan çalışmalar kapsamında Türkiye'de bir ilk hayata geçirilecek. Geçen yıl temeli atılan kongre merkezi 5 bin 3 kişi ana salon kapasitesiyle ilk ve tek olma özelliği taşıyor.

33 bin metrekare kapalı ve 8 bin 500 metrekare açık alandan meydana gelen kongre merkezinin yüzde 80'i tamamlanmış durumda. Giriş ile beraber 3 katlı olarak dizayn edilen kongre merkezinde 462 kişi kapasiteli 8 toplantı salonu, 880 kişi kapasiteli 5 salon bulunuyor. Ayrıca her katta 2 bin 500 metrekarelik fuaye alanları, 300 kişilik restoran yapılıyor.  Sergi sonrasında ise kongre merkezinin yanında inşa edilen 3 bin metrekarelik iç bahçe alanları da entegre edilecek. Kongre merkezinin 6 bin 500 kişilik kapasitesi böylelikle 9 bin 500 kişiye çıkmış olacak.

Kongre merkezinin 5 bin 3 kişilik ana salonuna 60 metrekarelik orkestra çukuru da yapıldı. 455 metrekarelik ana sahnesi ile Expo 2016 Antalya Kongre Merkezi, dev sanatsal etkinliklere de böylece ev sahipliği yapacak. 6 ay inşaat süresi belirlenen kongre merkezinin Şubat ayı sonunda tamamlanması hedefleniyor.HABER İLE İLGİLİ YORUMLAR


henüz yorum yok

GÜNDEM HABERLERİ


ABD’de ikinci el konut satışında düşüş

ABD’de ikinci el konut satışında düşüş

Amerika Birleşik Devletleri’nde yayımlanan rapora göre haziran ayından ülkede ikinci el konut satışı

25 Temmuz 2017


İstanbul’da enerji santrali kurulacak

İstanbul’da enerji santrali kurulacak

İstanbul Büyükşehir Belediyesi, Kemerburgaz’da 70 dönümlük araziye 5MW’lık enerji tarlası kuracağını

25 Temmuz 2017


Öne Çıkan Konut Projeleri


Tüm Türkiye’de en çok tercih edilen konut projelerini burada bulabilirsiniz.

  • Dumankaya inşaat
  • Babacan Yapı
  • Eroğlu Gayrimenkul
  • Başarır inşaat
  • Ege Yapı
  • Mesa Mesken
  • Ağaoğlu inşaat