Fatih'te kurulan millet bahçesinde ilk etap tamamlandı

Fatih Kara Surları Millet Bahçesi'nde bir bölüm hizmete açılıyor.

12 January 2021
Fatih'te kurulan millet bahçesinde ilk etap tamamlandı İstanbul ilçesi Fatih'te kurulan Fatih Kara Surları Millet Bahçesi Projesi'nde ilk etap bitirildi. Topkapı-Mevlana Kapı arasında yer alan bölüm hizmete açılıyor. İstanbul'un tarihi bölgesinde kurulan proje, insanların yeşiller içerisinde huzurlu vakit geçirmesine ev sahipliği yapacak. Millet bahçesi projeleri aynı zamanda bulunduğu bölgenin emlak piyasasını da hareketlendiriyor.

Fatih Belediye Başkanı M. Ergün Turan, Fatih Kara Surları Millet Bahçesi Projesi'ne dair açıklamalarda bulundu. Projede birinci etap çalışmasının bitirildiğini belirten Turan, " Proje tamamlandığında Fatih cazibe alanı olacaktır. Proje için yıkılan yerlere inşaat faaliyeti yapılmayacaktır. Her yer yeşillik alan olacaktır" diye konuştu.

Sabah'ta yer alan habere göre, Dünya Kültür Mirası listesinde yer alan Kara Surları ve çevresinin düzenleme çalışması olan Kara Surları Millet Bahçesi Projesi'nin Fatih'in en önemli projelerinden biri olduğunu kaydeden Başkan Turan, bölgede kamulaştırma yapıldığını ve bu alanın Topkapı'dan başlayarak sırasıyla Mevlana kapı, Silivri kapı, Belgrat kapı ve Yedikule'ye kadar bir kısmı kapsadığını ifade etti.

"ÇOK ÖNEMLİ BİR PROJE"

Kentsel Tasarım Projesi'nin bir parçası olan Kara Surları Millet Bahçesi Projesi'nin Topkapı-Mevlana Kapı arasındaki birinci etabının tamamlandığını kaydeden Fatih Belediye Başkanı M. Ergün Turan, "Birinci etap şu an da Topkapı Mevlana kapı arasındaki kentsel tasarım projemiz bitti. Çok önemli bir proje. Bunu kısmen ilk defa vatandaşlarımız görecekler. Bizi çok heyecanlandıran Fatih'teki işlerden biridir" şeklinde konuştu.

Söz konusu projenin Fatih'teki en büyük projeleri olduğunu aktaran Turan, "Fatih'in çöküntü alanından nasıl bir cazibe alanı oluşturulur? İnşallah İstanbul'a örnek olacak önemli bir proje. Proje için yıkılan her bir yere hiçbir inşaat faaliyeti yapılmayacaktır. Her yerde yeşillik alan yapılacaktır" ifadelerini kullandı


HABER İLE İLGİLİ YORUMLAR


henüz yorum yok

Öne Çıkan Konut Projeleri


Tüm Türkiye’de en çok tercih edilen konut projelerini burada bulabilirsiniz.

İstanbul, Beylikdüzü

Keleşoğlu Holding

395.000 - 792.000 TL

Detaylı bilgi istiyorum

İstanbul, Sancaktepe

Sur Yapı

385.000 - 837.000 TL

Detaylı bilgi istiyorum

Ankara, Etimesgut

Söğüt İnşaat

283.000 - 634.000 TL

Detaylı bilgi istiyorum

İstanbul, Sancaktepe

Halk GYO

490.000 - 888.000 TL

Detaylı bilgi istiyorum

İstanbul, Beylikdüzü

Mutlu inşaat

200.000 - 734.000 TL

Detaylı bilgi istiyorum

Konya, Meram

Torkam inşaat

315.000 - 1.000.000 TL

Detaylı bilgi istiyorum

İstanbul, Beylikdüzü

Gül Proje

253.470 - 903.119 TL

Detaylı bilgi istiyorum

İstanbul, Başakşehir

İntaya

595.000 - 998.000 TL

Detaylı bilgi istiyorum