Fenerbahçe Üniversitesi’ne Onay Çıktı

18 Mart 2016
PAYLAŞ
Fenerbahçe Üniversitesi’ne Onay Çıktı

Fenerbahçe'nin Fenerbahçe Üniversitesi” kurulmasına ilişkin Yükseköğretim Kurulu'na sunduğu teklif YÖK tarafından onaylandı...

Yükseköğretim Kurulu Fenerbahçe'nin hayata geçirmeyi planladığı Fenerbahçe Üniversitesi'ni onay verdi.

YÖK'ten yapılan açıklamada; "Fenerbahçe Eğitim, Kültür ve Sağlık Vakfı’nın İstanbul’da “Fenerbahçe Üniversitesi” kurulmasına ilişkin teklifi adı geçen vakıf yetkililerinin Yükseköğretim Genel Kurulunda yaptıkları sunum sonrasında uygun bulunarak kabul edilmiştir." denildi.

Üniversitenin kuruluş kanunu, TBMM Genel Kurul’dan geçtikten sonra Resmi Gazetede yayımlanmasının ardından tüzel kişilik kazanacak.

Fenerbahçe'nin YÖK’e sunduğu dosya içerisindeki akademik planlamaya göre, ilk 3 yıl içinde Fen-Edebiyat Fakültesi, Mühendislik-Mimarlık Fakültesi, İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi, İletişim Fakültesi ve kulübün ihtisas alanı olan Spor Bilimleri ve Teknolojileri Fakültesi ile Sağlık Bilimleri Yüksekokulu açılması hedefleniyor.

Ayrıca ilk 5 yıl içinde de Hukuk Fakültesi ve Denizcilik Fakültesi’nin açılması öngörülüyor. 5 yıl içerisinde 6 bin öğrenciye eğitim ve öğretim vermesi hedeflenen üniversite de öğrenci sayısının yüzde 20'sine ise tam burs verilmesi hedefleniyor.


"Fenerbahçe Üniversitesi’ne Onay Çıktı" haberine ait yorum yok

Yorum Yap