Fetrek Çayı Sultanlar Vadisi’nde Çalışmalar Sürüyor

26 Kasım 2015
PAYLAŞ
Fetrek Çayı Sultanlar Vadisi’nde Çalışmalar Sürüyor

Fetrek Çayı Sultanlar Vadisi projesinin ikinci etabı olan Çaybaşı yatağında çalışmalar başladı...

İzmir Torbalı'da hayata geçirilen Fetrek Çayı Sultanlar Vadisi projesinin Çaybaşı etabında çalışmalar başladı. 22 kilometre uzunluğa sahip Fetrek Çayı ikinci etabı olan Çaybaşı yatağında da çalışmalara başlandı.

Fetrek Çayı Sultanlar Vadisi projesi tamamlandığında yüzme havuzları, su sporları, göletler, gençlik ve izcilik merkezleri, mesire alanları, uluslararası yarışmaların yapılacağı atletizm pisti, bisiklet yolu, bisiklet park alanları gibi onlarca projenin hayata geçirilmesi planlanıyor.

Torbalı Belediye Başkanı Adnan Yaşar Görmez bölgede incelemelerde bulundu. Görmez, "Derenin iki yatağının toplam uzunluğu 44 kilometreyi buluyor. Fetrek Çayı Sultanlar Vadisi’nde 285 hektarlık alanda Torbalı tarihinin en büyük projesinin uygulanacak. Bu, Torbalı ve bütün Ege ile İzmir açısından çok ama çok önemli bir projedir. Konut, inşaat, yol, asfalt projesi değildir. Suyu, toprağı, ağacı, doğayı, havayı, çevreyi koruma odaklı heyecan verici devasa bir girişimdir. Vadinin her adası, bütün kıyıları, göletleri, su kaynakları, toprağı insanımızın sosyal yaşam kalitesini artırmaya yönelik olacaktır. Yıllarca devam edecek olan çok uzun soluklu bir proje. Sabırla her aşamasına katkıda bulunacağız. Burada yaklaşık sadece Torbalı halkı değil, bütün Ege’den destek bekliyoruz" dedi.


"Fetrek Çayı Sultanlar Vadisi’nde Çalışmalar Sürüyor" haberine ait yorum yok

Yorum Yap