Fikirtepe Bölgesini Bu Kadar Cazip Kılan Ne?

İstanbul Kadıköy'deki en yeni konut projeleri hakkında ve emlak sektöründeki son gelişmelere dair haberleri incelemek için tıklayınız.

26 Temmuz 2014
Fikirtepe Bölgesini Bu Kadar Cazip Kılan Ne?

Kentsel dönüşümün sembol bölgelerinden olan Fikirtepe'de gelişim hızla devam ediyor. Bu da Fikirtepe'yi diğer bölgelere göre daha cazip kılıyor...

Boğaziçi köprüsünün yapılması ile Anadolu yakasında 1970’li yıllardan itibaren ciddi bir ekonomik büyüme yaşanmış ve özellikle perakende, sağlık ve eğitim sektörlerinin atar damarı burası olmuştur.

Yeni fikirtepe Anadolu yakasında hem alışveriş caddesi ve hem de iki ucunda AVM’ler olan tek bölgesi olma özelliğini taşımaktadır. Yeni Fikirtepe Park Bulvarı, Bağdat caddesine alternatif bir yürüme yolu oluşturuken, Anadolu yakasının en iyi AVM’leri çevresinde yer almaktadır.

2013 yılında ise Çevre ve Şehircilik Bakanlığı İstanbul Uluslararası Finans Merkezinin Anadolu yakasında yapılması için projeyi başlatmış ve 2016 yılından itibaren paranın kalbide burada atacaktır.

ÜNİVERSİTELER

Yeni Fikirtepe’ye 10 dakika mesafede Marmara Üniversitesi, Doğuş Üniversitesi, Medeniyet Üniversitesi, Yeditepe Üniversitesi, BAU Tıp fakültesi ve Maltepe Üniversitesi yer almaktadır. Toplam 30.000 öğrenci bu üniversitelerde yüksek öğrenim görmektelerdir.

HASTANELER

Türkiye’nin en büyük kampüsü içerisinde yer alan Göztepe Hastanesi, Medical Park ve Acıbadem Hastanesi Yeni Fikirtepe’nin çevresinde yer almaktadır.

MODERN ŞEHİR PLANI

Yeni Fikirtepe’nin şehir planı yapılırken sadece duvarlar ile çevrili bir lüks semti olmak yerine çevresi ile bütünleşerek yaşayan bir şehir olacak şekilde planlamıştır. Hemen 5 dakika mesafede, Sahil yolu, Kadıköy çarşısı, Bağdat Caddesi, Kalamış Marina ve Fenerbahçe Parkı gibi şehrin en önemli cazibe merkezleri çevresinde yer almaktadır.

ULAŞIM BAĞLANTILARI

Yeni Fikirtepe E5 VE TEM otobanlarının hemen yanında, iki adet Metro İstasyonu, Metrobüs ve Marmaray bağlantısı ve 2016 yılında açılacak olan Avrasya Oto Tünelinin hemen girişinde bulunmaktadır.Istanbul şehrinin iki ucu ve tarihi yarımada arasında en kolay ulaşım bağlantısı olan bir konuma sahiptir.

140 BİN NÜFUSLU YENİ BİR KENT

Yeni Fikirtepe toplam 1.3 milyon metre kare arazi üzerine kuruluyor. Bina yükseklikleri 80 metre ile sınırlanmış durumda. Binaların oturum alanı ise sadece yüzde 15’e geliyor. Yeni Fikirtepe’nin yüzde 25’i yeşil alanlara ayrılmış. Yeni Fikirtepe 4 milyon metrekare inşaat kapasitesi ile, 140.000 kişinin yaşayacağı, 60.000 kişinin çalışacağı yeşili bol, geniş bulvarları ve yolları ile modern bir kente dönüşecek.

Çevresinde 5 yıldızlı oteller ve cazibe merkezleri yer almaktadır. Hemen 5 dakika mesafede, Sahil yolu, Kadıköy çarşısı, Bağdat caddesi, Acıbadem, Kalamış Marina, Moda ve Fenerbahçe Parkı gibi şehrin en önemli cazibe merkezleri çevresinde yer almaktadır.

KADIKÖY ÇARŞISI

Otantik lokantaları, sahafları, turşucuları, balık pazarı ve cafeleri ile Kadıköy çarşısı farklı etnik kültürlerin birarada yaşadığı bir dünyadır.

BAĞDAT CADDESİ

Istanbul’un en önemli alışveriş caddesi olan Bağdat Caddesinde dünya markalarının mağazaları 12 ay boyunca yürüyerek gezilebiliniyor.

KALAMIŞ MARİNA

Şehrin içerisindeki en büyük marina olan Kalamış Marina’da farklı boy teknelerin dışında balık ve et lokantaları bulunmaktadır.

FENERBAHÇE PARKI

Fenerbahçe burnunun ucunda bulunan Fenerbahçe parkı içindeki cafe’leri ve yürüyüş yolları ile uzun yıllardan beri şehrin oksijen deposu olmuştur.HABER İLE İLGİLİ YORUMLAR


henüz yorum yok

Öne Çıkan Konut Projeleri


Tüm Türkiye’de en çok tercih edilen konut projelerini burada bulabilirsiniz.