Fikirtepe’de 4 Firma Daha Ruhsatını Aldı

30 Ekim 2015
PAYLAŞ
Fikirtepe’de 4 Firma Daha Ruhsatını Aldı

Nuhoğlu İnşaat ikinci adasında, SVR Gayrimenkul Yatırım AŞ, Selka NSK İnşaat ve Usta İnşaat ilk adalarında ruhsatlarını aldı...

Türkiye’nin ilk büyük ve planlı kentsel dönüşüm projesinin sürdüğü Fikirtepe'de 4 firma daha ruhsatını aldı. Bakanlık binasında gerçekleşen törende firma temsilcilerine ruhsatlarını teslim eden Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Müsteşarı Prof. Dr. Mustafa Öztürk, “Türkiye’ye örnek olacak bu proje ile ülkemize çok büyük ve önemli bir değer kazandırıyorsunuz. Sizlerin de zaman zaman telaffuz ettiği gibi, Türkiye’nin Manhattan’ı fikirtepe’de yükselecek” dedi.

Bölgede çalışmalarını sürdüren 17 şirket birleşerek Fikirtepe Platformu'nu kurmuştu. 2016 yılının sonunda yaşamın başlaması öngörülen Fikirtepe'de Fikirtepe Platformu kentsel ve sosyal dönüşümün tamamlanmasını sağlayacak.

Fikirtepe'de Nuhoğlu İnşaat’ın ikinci adadaki, SVR Gayrimenkul Yatırım AŞ, Selka NSK İnşaat ve Usta İnşaat’in ilk adalarındaki projelere ruhsat verildi. Ruhsatları teslim eden Mustafa Öztürk, “Kentsel dönüşümde üç model bulunuyor. Bakanlık ve vatandaş arasında yürüyen ilk modelde riskli binalar bakanlığımız desteğiyle dönüştürülüyor. Bu model çerçevesinde hali hazırda 29 proje nihai noktaya geldi. Yakın dönemde başlamasını öngörüyoruz. İkinci modelde vatandaşlarla Belediye arasında yürüyen bir yapı mevcut. Ancak orada da elbette bizim kontrolümüz, onay ve izinlerimiz söz konusu. Üçüncü ayağımız da siz inşaaat firmalarının projeleri. Bu aşamada vatandaş ve müteahhitler arasında yürüyen bir süreç var. Biz de Bakanlık olarak bir köprü oluşturuyoruz. Projenin onaylanmasına, sistemin oluşturulmasına, altyapı mekanizmalarına ve ruhsatın verilmesine ön ayak oluyoruz. Bu üç ayak sayesinde Bakanlık olarak ülkemizde kentsel dönüşümün seri şekilde hayata geçmesini gerçekleştiriyoruz.” dedi.

Milliyet


"Fikirtepe’de 4 Firma Daha Ruhsatını Aldı" haberine ait yorum yok

Yorum Yap