Fikirtepe’de Metrekare İnşa Maliyeti 5 Bin Lirayı Aştı

Kentsel dönüşümün en yoğun yaşandığı bölgelerden biri olan Fikirtepe'de metrekare başına inşa maliyeti 5 bin lirayı aştı.

06 Ocak 2015
Fikirtepe’de Metrekare İnşa Maliyeti 5 Bin Lirayı Aştı

Kentsel dönüşümün en yoğun yaşandığı bölgelerden biri olan Fikirtepe'de metrekare başına inşa maliyeti 5 bin lirayı aştı.

Yoksul kesimin İstanbul'dan ev alma ihtimali giderek azalıyor. Buna şişen arsa maliyetlerinin sebep olduğunu söyleyen Nuhoğlu inşaat Yönetim Kurulu Başkanı Ali Nuhoğlu, “Fikirtepe'de ise arsa maliyetlerinin yanında her ay hak sahiplerine 500 bin lira kira ödediğimiz bir kalem var. Bu sebeple bu bölgede inşa maliyetleri metrekare başına 5 bin lirayı aştı. 5 bin 500 bandına tırmanıyor” dedi. Ayrıca 5 birim işin 1 biriminin inşaatı gerçekleştiren şirkete kaldığına dikkat çeken Nuhoğlu, bu sebeple iki adada gerçekleştirdikleri Yenitepe Kadıköy projesini metrekaresi 7 bin liradan satışa çıkardıklarını açıkladı.

Toplamda 1.100 konut inşa edecek şirket, ilk adadaki yaklaşık 500 konutun 220'sini şimdiden sattı. Bölge merkezi olduğu için satışta zorlanmadıklarını dile getiren üst yönetici, “Ancak, orta ve alt gelirliye, artan maliyetler sebebi ile bu bölgede hitap etmek zor” dedi.

Nuhoğlu İnşaat, Fikirtepe'de iki yıl önce proje geliştirmek için ev sahipleri ile anlaşmış, bu kişileri kiraya çıkarmış ve evlerini yıkmıştı. Bu sebeple 600 hak sahibi için her ay 500 binin üzerinde kira ödediklerini kaydeden Nuhoğlu, ilk adada kazıyı bitirmek üzere olduklarını, ay sonunda temel atacaklarını söyledi. Marttan sonra bölgede binaların yükselmeye başlayacağını müjdeleyen üst yönetici, “7 adada 10'a yakın proje için çalışmalar başladı. Biz de 24 ayda 1. adayı teslim etmeyi planladık. İkinci adada bundan iki üç ay sonra teslim edilir” dedi.

1986'da inşaat sektöründe hizmet vermeye başlayan Nuhoğlu İnşaat, ‘Yenitepe Kadıköy'den peşin parayla ev almak isteyenlere yüzde 20 indirim uyguluyor. Bunun yanında 50 ay vade seçeneği de sunan şirket, şimdi de ev satın almak isteyene ödeme seçeneğini kendisinin oluşturabileceği bir kampanya başlattı. “Toplamda 70 ayrı satış metodu uyguluyoruz. Ama çok zorlanmıyoruz, kaba inşaat aşamasında projenin satışını bitiririz” diyen Ali Nuhoğlu, yakında Ankara Çukurambar'da da yaklaşık 1.000 konutluk bir projeye başlayacaklarını açıkladı.HABER İLE İLGİLİ YORUMLAR


henüz yorum yok

GÜNDEM HABERLERİ


İBB'den satılık 5 arsa

İBB'den satılık 5 arsa

İstanbul Büyükşehir Belediyesi, 4 Ekim günü Eyüp, Şişli, Kurtköy ve Kartal'da bulunan 5 arsasını sat

24 Eylül 2017


Avlu Torbalı projesinde satışlar başladı

Avlu Torbalı projesinde satışlar başladı

İzmir Torbalı'da hayata geçirilecek Avlu Torbalı projesinde cazip fiyatlı konutların satışları başla

24 Eylül 2017


Öne Çıkan Konut Projeleri


Tüm Türkiye’de en çok tercih edilen konut projelerini burada bulabilirsiniz.

  • Dumankaya inşaat
  • Babacan Yapı
  • Eroğlu Gayrimenkul
  • Başarır inşaat
  • Ege Yapı
  • Mesa Mesken
  • Ağaoğlu inşaat