Fikirtepe’deki Kentsel Dönüşüm Bilmecesi Çözüldü

İstanbul Kadıköy'deki en yeni konut projeleri hakkında ve emlak sektöründeki son gelişmelere dair haberleri incelemek için tıklayınız.

25 Haziran 2014
Fikirtepe’deki Kentsel Dönüşüm Bilmecesi Çözüldü

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’nın desteğiyle Fikirtepe'deki kentsel dönüşüm bilmecesi çözüldü.

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’nın iştiraki ile Fikirtepe'deki kentsel dönüşümde sona yaklaşıldı. Tapuda tevhit işlemlerini tamamlayarak projesini İstanbul Büyükşehir Belediyesi’ne sunan tüm firmalar, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’ndan ruhsatlarını alabiliyor.

Böylelikle İstanbul’un en önemli bölgelerinden olan Kadıköy Fikirtepe’de gerçekleşecek olan kentsel dönüşüm ile ilgili olarak tüm sorunlar çözüme kavuşmuş oldu. Planlı bir kentleşmenin sağlanmasına yönelik olarak gerçekleştirilen kentsel dönüşüm sonrası Fikirtepe'nin İstanbul’un yeni yüzü olması öngörülüyor.

TALEP TOPLANIYOR

Fikirtepe’deki kentsel dönüşümle ilgili olarak konuşan Nuhoğlu inşaat Yönetim Kurulu Başkanı Ali Nuhoğlu, “Fikirtepe Kentsel Dönüşüm Projesi’nde hiç bir sorun kalmadı. Bu proje ile bölgenin bugünkü çehresi, modern şehircilik kapsamında değişecek. Fikirtepe, İstanbul’un en gözde semti olacak. Kazı ruhsatımızı aldık. Talep topluyoruz'' açıklamasını yaptı.

İSTANBUL'LUN YENİ YÜZÜ OLACAK

Prosedürleri yerine getiren bütün firmaların ruhsatlarını alabileceğini aktaran Nuhoğlu, ''Fikirtepe, İstanbul’un merkezinde modern yaşamın tüm ihtiyaçlarını karşılayan tek semt olacak. İstanbul’un en önemli caddelerinin ışığını tek bir semte toplayacağız. Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’nın desteğiyle 'Fikirtepe' adına yaraşır bir şekilde kentsel dönüşüm yaşanacağına inancımız tam. Fikirtepe'deki dönüşüm sıradan bir değişim değil. Bölge, yapılaşmada İstanbul'un yeni yüzü olacak'' dedi.

'YENİTEPE KADIKÖY'

1 buçuk milyon metrekarelik bir alanda, tümünde iddialı birbiriyle yarışan son teknolojinin kullanıldığı projelerin olduğunu belirten Nuhoğlu, ''Halkımızın güvenli konutlarda yaşayabilmesi Nuhoğlu İnşaat olarak bizim en temel önceliklerimizden bir tanesi. Projemizi master anlamda, yollarından parklarına sosyal donatı alanlarına kadar tümünü bitmiş olarak düşününce modern kentleşmenin yeni adı “Yenitepe Kadıköy” olacak'' dedi.HABER İLE İLGİLİ YORUMLAR


henüz yorum yok

Öne Çıkan Konut Projeleri


Tüm Türkiye’de en çok tercih edilen konut projelerini burada bulabilirsiniz.