Fikirtepe’nin Simgesi ‘Yalnız Ev’ Törenle Yıkıldı

İstanbul Kadıköy'deki en yeni konut projeleri hakkında ve emlak sektöründeki son gelişmelere dair haberleri incelemek için tıklayınız.

14 Ağustos 2014
Fikirtepe’nin Simgesi ‘Yalnız Ev’ Törenle Yıkıldı

İstanbul’daki kentsel dönüşümün yoğun olarak yaşandığı Fikirtepe’de, bir ev emlak ve gayrimenkul gündemine oturmuştu. Artık 'O Ev' yok.

Düzenleyen: Tugay TOPÇU / Yeniemlak.com

Çevredeki tüm evler yıkılırken bu evin sahibi ile inşaat firması anlaşamayınca yıkım gerçekleşmedi ve ortaya ilginç bir görüntü ortaya çıktı. Geçtiğimiz mayıs ayında ‘Yalnız Ev’ olarak lanse edilmeye başlanan ev geniş kesimlerin ilgi odağı oldu.

Ne elektrik, ne, ne doğalgazın bulunduğu apartman, 31 dönümlük arazi içinde yalnız başına aylarca bekledi.

Demirel konu ile ilgili yaptığı açıklamada “Artık bu ada ve tüm bölgede sorun çözülsün istiyoruz. Elektrik, su kesildiği için aylar önce evi boşalttık. Üstüne bir de anlaşma yapmadığım için telefonla taciz edenler oldu. Ben firmadan net bir anlaşma ve teminat istedim. Açgözlülük ya da fazla para isteme gibi bir durum yok. Zaten kısa sürede arsada konut yapacak firma ile el sıkışırız” demişti.

FİKİRTEPE VE KENTSEL DÖNÜŞÜMÜN SEMBOLÜ

Ev sahibi Alaaddin Demirel ile Vartaş Yapı arasında görüşmeler uzun bir süre devam etti. Ancak bu görüşmeler kısa bir süre önce sonlandı ve Demirel’in evinin de yıkımına başlandı. ‘Fikirtepe inatçısı’nın evi bugün düzenlenen törenle yıkıldı.

5 DAİREYE BEDEL

'Yalnız Ev'in sahibi Alaaddin Demirel geçtiğimiz günlerde inadından vazgeçip üretici firma ile el sıkışmıştı. 30 bin metrekare arsa ortasında kalan bina kentsel dönüşümün simgesi haline gelmişti. Bölgede 4 yıldır kentsel dönüşüm projeleri devam ederken son olarak Çevre ve Şehircilik Bakanlığı anlaşma yapmayan ev sahipleri ve inşaat şirketlerine tebligat göndererek acele kamulaştırma kararı aldığını açıklamış, Bakanlığın süreci hızlandırmak için attığı bu adım sonrası bir araya gelen Vartaş Yapı yöneticileri ve Alaadin Demirel geçtiğimiz günlerde yüzde 50-50 üzerinden anlaşma imzalamıştı. Ev sahibi bu anlaşmadan 5 daire sahibi olmuştu.

''Fikirtepe'nin Simgesi 'Yalnız Ev' Törenle Yıkıldı'' Haberinin Görüntüleri :HABER İLE İLGİLİ YORUMLAR


henüz yorum yok

Öne Çıkan Konut Projeleri


Tüm Türkiye’de en çok tercih edilen konut projelerini burada bulabilirsiniz.