Florya Cami Kültür ve Yurt Kompleksi Eylül'de Tamamlanıyor

Florya'da hayata geçirilen cami kültür ve öğrenci yurdu kompleksinin 1 ay içinde inşaatının tamamlanması öngörülüyor...

30 Ağustos 2016
Florya Cami Kültür ve Yurt Kompleksi Eylül'de Tamamlanıyor Florya'da hayata geçirilen cami kültür ve öğrenci yurdu kompleksinin 1 ay içinde inşaatının tamamlanması öngörülüyor...

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, Florya Cami Kültür ve Yurt Binası Kompleksi'ni inceledi. İBB'nin desteğiyle Yeşilköy ve Florya bölgesindeki cami, yurt ve kültür merkezi ihtiyacını karşılamak amacıyla inşa edilen kompleksin bir içinde tamamlanacağı açıklandı.

9 bin metrekare alana inşa edilen kompleksin camisi Osmanlı mimarisi tarzında inşa edildi. Atatürk Havalimanı uçak iniş kalkış sahası olması nedeniyle minaresi biraz kısa tutulan cami toplam 3 bin 624 metrekare alana oturuyor.

Florya Camii'de ibadet alanı dışında, revaklı dış avlu, abdesthane, WC, imam odası, morg, gasilhane, çok amaçlı salonlar, kreş, çocuk bakım odası ve bayan etüt odası bulunuyor.

3 bin 750 metrekare kapalı alana sahip olan öğrenci yurdu Selçuklu mimarisinde tasarlandı. Engelli öğrencilerinde konaklamasına uygun olan Florya öğrenci yurdu 187 kişi kapasiteli olarak yükseliyor. Yurtta, eğitim salonu, seminer mescit, dinlenme odaları, sohbet odası, fitness, 232 kişilik yemekhane, 2 bin kişiye yemek çıkarabilecek kapasite de mutfak, avlu ve teraslar, banyo ve WC gibi bölümler bulunuyor.

Kompleksin son halkası kültür binası ise 3 bin 650 metrekare alan üzerinde hayata geçiriliyor. Kültür binası, 240 kişilik çok amaçlı salon, 175 kişi kapasiteli tiyatro, atölyeler, fuayeler, kafeterya, sergi salonu, ofisler ve toplantı katından meydana geliyor.


HABER İLE İLGİLİ YORUMLAR


henüz yorum yok

GÜNDEM HABERLERİ


Hazır beton sektöründe tehlike çanları çalıyor!

Hazır beton sektöründe tehlike çanları çalıyor!

THBB tarafından hazırlanan 'Hazır Beton Sektör Raporu' açıklandı.

09 Temmuz 2017


Londra’daki facianın ardından flaş gelişme!

Londra’daki facianın ardından flaş gelişme!

Londra’da Grenfell Tower’da çıkan yangın sonrası 79 kişinin yaşamını yitirdiği olaydan sonra İngiliz

24 Haziran 2017


Öne Çıkan Konut Projeleri


Tüm Türkiye’de en çok tercih edilen konut projelerini burada bulabilirsiniz.

  • Dumankaya inşaat
  • Babacan Yapı
  • Eroğlu Gayrimenkul
  • Başarır inşaat
  • Ege Yapı
  • Mesa Mesken
  • Ağaoğlu inşaat