Folkart Academy'de yeni oyun sahnelendi

Folkart Academy öğrencileri tarafından Aristophanes'in "Kuşlar" isimli müzikal-komedi oyunu sahnelendi.

04 September 2019
Folkart Academy'de yeni oyun sahnelendi Folkart Yapı tarafından kurulan Folkart Academy'de yeni tiyatro oyunu sahnelendi. Bugüne kadar 2 bin 600 öğrencinin tiyatro başta olmak üzere çeşitli sanat dallarında eğitim aldığı Folkart Academy'de bu yıl, Aristophanes'in "Kuşlar" adlı eserinden aynı adla uyarlanan müzikal komedisi sahnelendi.

Oyunun yönetmenliğini Bora Severcan yaparken sanat yönetmenliği koltuğunda Volkan Severcan oturdu. Engelli bireylerin topluma kazandırılması, toplumda farkındalık yaratılması amacıyla Ege Engelsiz Derneği işbirliğiyle sahnelenen oyunda, engelli öğrenciler kısa da olsa sahne alarak oyunculuk yeteneklerini sergiledi ve seyircilerden büyük alkış aldı.

Tepekule Kongre ve Sergi Merkezi Anadolu Salonu'nda sahnelenen oyuna sanatseverler yoğun ilgi gösterirken Uşak Valisi Funda Kocabıyık başta olmak üzere çok sayıda davetli de katılım gösterdi. Seyirciler arasında ünlü tiyatro oyuncusu Zeyno Günenç'in yanı sıra Kuşlar oyunun müziklerinin ilk bestecisi Terry Davies de yer aldı.

DÜNYA KLASİĞİ SERGİLENDİ

Folkart Academy'de sahnelenen "Kuşlar" oyunu Aristofanes’in en bilinen oyunu ve dünya klasiklerinin en önemli eserleri arasında yer alıyor. Ütopik bir devlet düzeninde insanoğlunun ideal toplum düzeni özlemlerini yansıtan oyunda Atina`nın büyük bir bozgunla sonuçlanmış Sicilya Seferi'nden bir yıl sonra kargaşa dolu bir döneminde yazılan Kuşlar, o günlerin sıkıntılı Atina'sından kaçarak gökyüzünde kuşların yönettiği kuşlar ülkesine sığınanları anlatılıyor. Ayrıca oyunda kurulan kuşların şehrine, "Kuşkent" ismi verilirken burada yaşanan komik ve iğneleyici olaylar müzikal-komedi olarak sergileniyor.

ENGELLİ ÇOCUKLAR SAHNEDE

Oyunun bir bölümünde Ege Engelsiz Derneği'nin katkılarıyla 7 özel çocuk sahneye çıktı. Sahnedeki performanslarından ötürü izleyicilerden yoğun alkış alan engelli çocuklar ile birlikte sahneye çıkan Folkart Academy Proje Koordinatörü Volkan Severcan, oyunun sergilenmesinde emeği geçen isimleri sahneye çağırdı.

"ÇOK GÜZEL BİR OYUN SERGİLENDİ"

Oyun sonrasında açıklamalarda bulunan Folkart Yönetim Kurulu Başkanı Mesut Sancak, başarılı oyundan ötürü Folkart Academy öğrencilerini ve yapımda emeği geçenleri tebrik etti. Öğrencilerin kısa sürede hazırlanarak çok güzel bir oyun sergilediklerini ifade eden Sancak, Folkart Academy öğrencilerine başarı dileğinde bulundu.

"ÇOK GÜZEL BİR PROJE

Ege Engelsiz Derneği Yönetim Kurulu Başkanı İnci Sancak ise Folkart Academy'de böyle bir oyunda engelli çocuklara yer verilmesinin çok güzel bir proje olduğunu belirterek, "Özel bireylerin topluma kazandırılması, toplumda farkındalık yaratılması için çalışıyoruz. Bu şekilde mümkün olan her türlü sanat dallarında özel gençlerimizin, çocuklarımızın yer alması hepimizi mutlu ediyor" diye konuştu.

FOLKART'TAN SANATA DESTEK

Ünlü tiyatro sanatçısı ve Folkart Academy Proje Koordinatörü Volkan Severcan, başta Folkart Yönetim Kurulu Başkanı Mesut Sancak olmak üzere emeği geçenlere teşekkür ederek Folkart'ın sanata ve sanatçılara verdiği desteğin önemine dikkat çekti.HABER İLE İLGİLİ YORUMLAR


henüz yorum yok

GÜNDEM HABERLERİ


Siltaş Yapı projelerinde enerji tasarrufuna öncelik veriyor

Siltaş Yapı projelerinde enerji tasarrufuna öncelik veriyor

Yapılarda enerjinin verimli kullanılması dünyanın sürdürülebilir geleceği için büyük önem taşıyor.

02 January 2024


Yeni Yatırımlar ile 2024’te de Büyümeye Devam

Yeni Yatırımlar ile 2024’te de Büyümeye Devam

Gayrimenkulde 14 yıllık sahip olduğu tecrübesi ile konsept geliştirmeden satış sonrası hizmetlere A’

25 December 2023


Öne Çıkan Konut Projeleri


Tüm Türkiye’de en çok tercih edilen konut projelerini burada bulabilirsiniz.

İstanbul, Beylikdüzü

Keleşoğlu Holding

395.000 - 792.000 TL

Detaylı bilgi istiyorum

İstanbul, Sancaktepe

Sur Yapı

385.000 - 837.000 TL

Detaylı bilgi istiyorum

Ankara, Etimesgut

Söğüt İnşaat

283.000 - 634.000 TL

Detaylı bilgi istiyorum

İstanbul, Sancaktepe

Halk GYO

490.000 - 888.000 TL

Detaylı bilgi istiyorum

İstanbul, Beylikdüzü

Mutlu inşaat

200.000 - 734.000 TL

Detaylı bilgi istiyorum

Konya, Meram

Torkam inşaat

315.000 - 1.000.000 TL

Detaylı bilgi istiyorum

İstanbul, Beylikdüzü

Gül Proje

253.470 - 903.119 TL

Detaylı bilgi istiyorum

İstanbul, Başakşehir

İntaya

595.000 - 998.000 TL

Detaylı bilgi istiyorum