Forev Modern Haliç projesinde ön talep toplanıyor

İstanbul'da inşa edilen Forev Modern Haliç projesinde çalışmalar başlıyor.

19 August 2020
Forev Modern Haliç projesinde ön talep toplanıyor Haziran ve Temmuz aylarında yakalanan konut satışlarıyla firmalar, yeni projeler için kolları sıvadı. Birçok şehirde konut stoku erirken yeni projeler de görücüye çıkmaya başladı.

Yeni proje çalışmalarına başlayan firmalardan olan Forev Yapı, İstanbul Avrupa yakası Eyüpsultan bölgesinde hayata geçireceği Forev Modern Haliç projesi için ön talep dönemini başlattı.

Konut sektörünün içinde bulunduğu durumu değerlendiren Forev Modern Yönetim Kurulu Üyesi Ahmet Öncü, sunulan fırsatlarla iki yıldır beklemede olan yatırımcıların konut alımına tekrar başladığını belirterek, "Geçtiğimiz haziran ayında düşen konut kredisi faizleri ile birlikte tarihi satış rekorları kırıldı. Tüketici için faizler indi, sıfır konut için yüzde 0.64'lere kadar fırsat oluştu. Mevduat faizleri de düşünce konut yatırımcısı tekrar harekete geçti. Özellikle kamu bankalarının sunduğu 1 yıl ödemesiz 180 ay vadeli kredi imkanları ile sektörde büyük bir talep oluştu. Ekonomideki durağan dönem çok iyi yönetildi, yatırımlar teşvik edildi. Ülkemizin yatırım ortamına ve geleceğine olan güvenimizle bu yatırım dönemini çok iyi değerlendireceğiz. 2020-2025 yılları için özellikle Alibeyköy bölgesinde yeni projeler için arazi arayışı ve proje geliştirme çalışmalarına başladık" ifadelerini kullandı.

İSTANBUL'UN MERKEZİNDE YÜKSELEN PROJE

Forev Modern Haliç projesinin özelliklerinden bahseden Ahmet Öncü, "Yeni projelerinin panoramik Haliç manzarası ile dikkat çektiğinden bahsederken bölgenin İstanbul’un tarihi ve turistik semti arasında yer alan Taksim ve Sultanahmet’e yakınlığı ile aynı zamanda Büyükdere Caddesi ve Maslak gibi İstanbul’un önemli iş ve yaşam merkezlerine kolay ulaşımı, Eminönü-Alibeyköy tramvay hattına yakınlığı, İstanbul Havalimanı bağlantı yolu ile 3 Katlı Büyük İstanbul Tüneli Avrupa Yakası başlangıç noktasında ve Alibeyköy metro hattında yer alan projemiz bu eşsiz konumu ve zengin ulaşım imkânları ile ön plana çıkmaktadır" şeklinde konuştu.

Projelerinin İstanbul'da son yıllarda değerlenen bir bölgede hayat bulacağından bahseden Öncü, "Eyüpsultan beş yıldızlı oteller, alışveriş merkezleri, eğitim kampüsleri ve sağlık kuruluşlarıyla birlikte İstanbul’un en hızlı gelişen ve değerlenen semtlerinden birisi oldu. Çeşitli dış cephe özelliklerindeki binaları uyumla bir araya getiren proje, ferahlığı sevenler için geniş daireleri, özel bahçeli modern yalı daireleri, minimaliz mi sevenler için İskandinav tarzı daireleri bir araya getiriyor. Nitelikli bir projeyle böylesine değer kazanan bir bölgenin tam kalbinde olup yeni bir yatırım fırsatı oluşturmayı hedeflediklerini" diye konuştu.


HABER İLE İLGİLİ YORUMLAR


henüz yorum yok

Öne Çıkan Konut Projeleri


Tüm Türkiye’de en çok tercih edilen konut projelerini burada bulabilirsiniz.

İstanbul, Beylikdüzü

Keleşoğlu Holding

395.000 - 792.000 TL

Detaylı bilgi istiyorum

İstanbul, Sancaktepe

Sur Yapı

385.000 - 837.000 TL

Detaylı bilgi istiyorum

Ankara, Etimesgut

Söğüt İnşaat

283.000 - 634.000 TL

Detaylı bilgi istiyorum

İstanbul, Sancaktepe

Halk GYO

490.000 - 888.000 TL

Detaylı bilgi istiyorum

İstanbul, Beylikdüzü

Mutlu inşaat

200.000 - 734.000 TL

Detaylı bilgi istiyorum

Konya, Meram

Torkam inşaat

315.000 - 1.000.000 TL

Detaylı bilgi istiyorum

İstanbul, Beylikdüzü

Gül Proje

253.470 - 903.119 TL

Detaylı bilgi istiyorum

İstanbul, Başakşehir

İntaya

595.000 - 998.000 TL

Detaylı bilgi istiyorum