Fransız Balkonum Kusurlu Dedi Ve....

Bir süre önce yeni bir projeden ev satın alan Fevziye Yıldız, evin Fransız balkonunda sorun olduğunu anlayınca İl Tüketici Hakem Heyeti'ne başvurdu. Bilirkişi balkonun yenisinin yapılması için 3 bin 186 TL ödenmesine karar verdi...

30 Mayıs 2016
Fransız Balkonum Kusurlu Dedi Ve.... Bir süre önce yeni bir projeden ev satın alan Fevziye Yıldız, evin Fransız balkonunda sorun olduğunu anlayınca İl Tüketici Hakem Heyeti'ne başvurdu. Bilirkişi balkonun yenisinin yapılması için 3 bin 186 TL ödenmesine karar verdi...

Fevziye Yıldız bir süre önce sıfır bir projeden ev satın aldı. Daha sonra satın aldığı evin Fransız balkonunun camlarının kusurlu olduğunu anladı ve bu iddia ile İl Tüketici Hakem Heyeti'ne başvurdu.

Balkon camlarından rüzgar girmesi nedeniyle evin ısınmasında sorunlar yaşadığını söyleyen Yıldız durumu Bursa Tüketiciler Derneği’ne anlattı.

Satıcıya ihtarname çektiklerini fakat olumsuz geri dönüş aldıkların belirten Yıldız, “Bunun üzerine İl Tüketici Hakem Heyeti'ne başvurduk. Heyet, Fransız balkonla ilgili bilirkişi tayin etti. Bilirkişinin yaptığı incelemelerin ardından hazırladığı rapora göre, hakem heyeti beni haklı buldu. Raporda yenisinin yapılması için gereken 3 bin 186 liranın da tarafıma ödenmesine karar verdi” diye konuştu.

Fransız balkonu yapan ilgili firmanın, İl Tüketici Hakem Heyeti kararının iptali için tüketici mahkemesine başvurduğunu söyleyen Yıldız, mahkemenin de başvuruyu reddettiğini ve kendisi lehine karar verdiğini belirtti.

 Hakem Heyeti ve mahkemenin kararlarıyla haklılığının ortaya çıktığını vurgulayan Yıldız, aldıkları herhangi bir ürün yüzünden mağduriyet yaşayanlara haklarını mutlaka aramaları gerektiğini söyledi.

KONUTLARDA 5 YIL GARANTİ
Konut ve tatil amaçlı taşınmaz mallarda garanti süresinin, teslim tarihinden itibaren 5 yıl olduğunu hatırlatan Bursa Tüketiciler Derneği Genel Başkanı Sıtkı Yılmaz, Fevzi Yılmaz olayının başka binalardaki konut sahiplerine de emsal olduğunu söyledi.


HABER İLE İLGİLİ YORUMLAR


henüz yorum yok

GÜNDEM HABERLERİ


İzmir Konak'a Dev Spor Kompleksi ve Pazar Yeri!

İzmir Konak'a Dev Spor Kompleksi ve Pazar Yeri!

İzmir Konak Belediyesi, Konak'ta yeni spor tesisi ve kapalı pazar yeri inşa etmeye hazırlanıyor...

27 Nisan 2017


Marilyn Monroe'nun Evi Satışa Çıkıyor!

Marilyn Monroe'nun Evi Satışa Çıkıyor!

Ünlü Hollywood yıldızı Marilyn Monroe'nun Los Angeles'ta yer alan evi 6.9 milyon dolara satılıyor...

27 Nisan 2017


Öne Çıkan Konut Projeleri


Tüm Türkiye’de en çok tercih edilen konut projelerini burada bulabilirsiniz.

  • Dumankaya inşaat
  • Babacan Yapı
  • Eroğlu Gayrimenkul
  • Başarır inşaat
  • Ege Yapı
  • Mesa Mesken
  • Ağaoğlu inşaat