Fransız Balkonum Kusurlu Dedi Ve....

Bir süre önce yeni bir projeden ev satın alan Fevziye Yıldız, evin Fransız balkonunda sorun olduğunu anlayınca İl Tüketici Hakem Heyeti'ne başvurdu. Bilirkişi balkonun yenisinin yapılması için 3 bin 186 TL ödenmesine karar verdi...

30 Mayıs 2016
Fransız Balkonum Kusurlu Dedi Ve.... Bir süre önce yeni bir projeden ev satın alan Fevziye Yıldız, evin Fransız balkonunda sorun olduğunu anlayınca İl Tüketici Hakem Heyeti'ne başvurdu. Bilirkişi balkonun yenisinin yapılması için 3 bin 186 TL ödenmesine karar verdi...

Fevziye Yıldız bir süre önce sıfır bir projeden ev satın aldı. Daha sonra satın aldığı evin Fransız balkonunun camlarının kusurlu olduğunu anladı ve bu iddia ile İl Tüketici Hakem Heyeti'ne başvurdu.

Balkon camlarından rüzgar girmesi nedeniyle evin ısınmasında sorunlar yaşadığını söyleyen Yıldız durumu Bursa Tüketiciler Derneği’ne anlattı.

Satıcıya ihtarname çektiklerini fakat olumsuz geri dönüş aldıkların belirten Yıldız, “Bunun üzerine İl Tüketici Hakem Heyeti'ne başvurduk. Heyet, Fransız balkonla ilgili bilirkişi tayin etti. Bilirkişinin yaptığı incelemelerin ardından hazırladığı rapora göre, hakem heyeti beni haklı buldu. Raporda yenisinin yapılması için gereken 3 bin 186 liranın da tarafıma ödenmesine karar verdi” diye konuştu.

Fransız balkonu yapan ilgili firmanın, İl Tüketici Hakem Heyeti kararının iptali için tüketici mahkemesine başvurduğunu söyleyen Yıldız, mahkemenin de başvuruyu reddettiğini ve kendisi lehine karar verdiğini belirtti.

 Hakem Heyeti ve mahkemenin kararlarıyla haklılığının ortaya çıktığını vurgulayan Yıldız, aldıkları herhangi bir ürün yüzünden mağduriyet yaşayanlara haklarını mutlaka aramaları gerektiğini söyledi.

KONUTLARDA 5 YIL GARANTİ
Konut ve tatil amaçlı taşınmaz mallarda garanti süresinin, teslim tarihinden itibaren 5 yıl olduğunu hatırlatan Bursa Tüketiciler Derneği Genel Başkanı Sıtkı Yılmaz, Fevzi Yılmaz olayının başka binalardaki konut sahiplerine de emsal olduğunu söyledi.


HABER İLE İLGİLİ YORUMLAR


henüz yorum yok

GÜNDEM HABERLERİ


Hilltown AVM Küçükyalı 27 Ekim’de ziyaretçilere açılacak

Hilltown AVM Küçükyalı 27 Ekim’de ziyaretçilere açılacak

Küçükyalı’da hayata geçirilen Hilltown AVM projesi 27 Ekim Cuma günü kapılarını açacak.

17 Ekim 2017


RE/MAX Türkiye ücretsiz kariyer semineri düzenleyecek

RE/MAX Türkiye ücretsiz kariyer semineri düzenleyecek

Girişimciliğe teşvik edici çalışmalar yürüten RE/MAX Türkiye, gayrimenkul sektöründe çalışan ya da ç

17 Ekim 2017


Öne Çıkan Konut Projeleri


Tüm Türkiye’de en çok tercih edilen konut projelerini burada bulabilirsiniz.