Fuzul Grup Nevita Markasıyla Suudi Arabistan’a Açılıyor

10 Mart 2016
PAYLAŞ
Fuzul Grup Nevita Markasıyla Suudi Arabistan’a Açılıyor

Fuzul Grup Riyad'daki 400 milyon TL'lik yatırımda know-how verecek...

Bugüne kadar 4 bin konut üren Fuzul Grup Nevita markasıyla yurtdışına açılıyor. Yıllık 2.5 milyar lira ciroya sahip Alayuni Group ve yılık 1.5 milyar lira ciroya sahip Alhabib Real Estate şirketleriyle 3’lü konsorsiyum kuran Fuzul Grup, Riyad'daki 400 milyon liralık yatırımda know-how verecek.

400 MİLYON LİRALIK YATIRIM

400 milyon lira yatırımla bu yıl yapımına başlanacak olan proje Suudi Arabistan'ın başkenti Riyad'ın kuzey bölgesinde yaşama geçirilecek. 70 dönüm arazi üzerinde inşa edilecek olan proje Arap mimarisi ile Türk tipi site uygulamalarını bir arada bulunduracak. 2,5 yıl içerisinde tamamlanması hedeflenen projede apartman ve villalardan meydana gelecek. Projede sosyal tesislerde yer alacak. Projenin inşaatına başlanmasından sonra bu yıl içinde yüzde 30'unun satılması öngörülüyor.

NEVİTA MARKASIYLA İLK PROJE

Projedeki ortaklık konumlarını anlatan Fuzukl Grup Yönetim Kurulu Üyesi Faruk Akbal, "Projelendirip, tasarımını, mimarisini tecrübemizle ortaklarımıza sunacağız. Ortaklarımız da Riyad’da projenin inşaatını gerçekleştirecek." dedi.

Proje başarılı olduğu takdirde daha büyük projelerde resmi ortaklık yapacaklarını belirten Akbal, "Riyad projesi, Nevita markamızla ilk pilot çalışmamız olacak. Bu projeden kâr beklentimiz yok, bizi bölgeye açacak bir yatırım olacak." şeklinde konuştu.


"Fuzul Grup Nevita Markasıyla Suudi Arabistan’a Açılıyor" haberine ait yorum yok

Yorum Yap