Fuzul Yapı’dan Başakşehir’de Bin 500 Konutluk Yeni Proje

İstanbul Başakşehir'deki en yeni konut projeleri hakkında ve emlak sektöründeki son gelişmelere dair haberleri incelemek için tıklayınız.

13 Ocak 2016
Fuzul Yapı’dan Başakşehir’de Bin 500 Konutluk Yeni Proje

Fuzul Yapı Vadiyaka projesi kapsamında yer alan 50 adet cadde dükkanı  24 Ocak’ta açık artırma ile satışa çıkarmaya hazırlanıyor. Firma Eylül ayında Başakşehir’de bin 500 konutluk yeni bir projeye daha start vermeyi planlıyor…

Fuzul Yapı Vadiyaka projesi kapsamında yer alan biri market toplam 50 cadde dükkanı 24 Ocak 206 Pazar günü açık artırma usulü ile satışa çıkarmaya hazırlanıyor. Açık artırma müzakeresi Eskidji Bazaar tarafından yapılacak.

Başakşehir Vadiyaka projesi kapsamında büyüklükleri 78 ile 306 metrekare arasında değişen cadde dükkanları yer alıyor. Projede ayrıca bin 434 metrekare büyüklüğünde bir adet de market yer alıyor.

VADİYAKA DÜKKAN FİYATLARI
Vadiyaka dükkan fiyatları 199 bin TL’den başlıyor. Minimum yüzde 25 peşinatla dükkan sahibi olunabilen Vadiyaka dükkanlarının metrekaresi 2 bin 550 TL’den başlıyor 8 bin TL’ye kadar yükseliyor. Peşin ödemelerde ise yüzde 10 indirim yapılıyor.

YÜZDE 300 PRİM
Başakşehir’in ilk AVM’si olan Olimpa AVM dahil toplam 400 adede yakın ticari ünite geliştirdiklerini belirten Fuzul Grup Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Eyüp Akbal, “Olimpa Park cadde dükkanlarını 30 ay önce metrekaresi 10 bin TL’den sattık bugün 30 bin TL. Yani yüzde 300 değer artışı oldu. Vadiyaka cadde dükkanlarını da 2 bin 550 TL’den satışa çıkartıyoruz proje tamamlandığında burada da fiyatlar 25-30 bin TL’yi bulacak” dedi.

MEGA PROJELERİN KESİŞME NOKTASI
Başakşehir’in mega projelerin kesişme noktası olduğuna dikkat çeken Fuzul Grup Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Eyüp Akbal, “Başakşehir mega projelerin kesiştiği önemli bir lokasyon. 120 milyar dolarlık bir yatırım alanı. 400 bin nüfusu var, mega projeler tamamlandığında nüfusu 1 milyona yakın olacak. Başakşehir hem yatırımcı hem de oturumcu için oldukça cazip bir bölge” dedi.

METREKARE FİYATLAR 500 TL’DEN 6 BİN TL’YE ÇIKTI
Bölgede gayrimenkul fiyatlarının hızla artış gösterdiğini vurgulayan Akbal, “2000’li yıllarda Başakşehir’de metrekare fiyatlar 500 TL civarındaylı. Bugün ise bu rakam 6 bin TL’yi buldu. Mega projelerin tamamlanması ile bu fiyat çok daha yukarı çıkacak. Başakşehir hem oturumcu hem de yatırımcılar tarafından talep görüyor” ifadesinde bulundu.

BAŞAKŞEHİR’DE BİN 500 KONUTLUK YENİ PROJE
Başakşehir’de yatırımlarının devam edeceğini belirten Akbal, “Biz Başakşehir’e güveniyoruz. Bölgede yatırımlarıımız devam edecek. Geçtiğimiz aylarda yabancı bir konsorsiyum ile birlikte 200 bin metrekarelik bir arazinin ihalesini 1 milyar 42 milyon TL ile aldık. Başakşehir’deki yeni projemize Eylül ayında başlamayı planlıyoruz. Toplam bin 500 konuttan oluşacak. Konutların yanı sıra ticari birimler de yer alacak. Projede ortalama metrekare fiyatları 5 bin-5 bin 500 TL civarında olacak” dedi.

5 YILDA 4 MİLYAR TL’LİK YATIRIM
5 yılda 4 milyar TL’lik yatırım yaptıklarına dikkat çeken Akbal, “Yatırımlarımız tüm hızıyla devam edecek Yeni geliştireceğimiz projelerimiz var. . Her yıl 1 milyar TL üzerinde yatırım yapacağız” ifadesinde bulundu.

HABER: Şengül KIRMIZTAŞHABER İLE İLGİLİ YORUMLAR


henüz yorum yok

GÜNDEM HABERLERİ


Tem Avrasya Konutları 10 bin lira peşinatla ev sahibi yapıyor

Tem Avrasya Konutları 10 bin lira peşinatla ev sahibi yapıyor

Tem Avrasya konutları 507 bin lira ile 1 milyon 250 bin lira arasında değişen fiyatlarıyla Fuzul ve

25 Eylül 2017


Sakarya’da 4 arsa 9 milyon liraya satışa çıktı

Sakarya’da 4 arsa 9 milyon liraya satışa çıktı

Serdivan Belediye Başkanlığı, Sakarya’nın Serdivan ilçesinde konumlanan toplam 4 arsayı ihale yoluyl

25 Eylül 2017


Öne Çıkan Konut Projeleri


Tüm Türkiye’de en çok tercih edilen konut projelerini burada bulabilirsiniz.

  • Dumankaya inşaat
  • Babacan Yapı
  • Eroğlu Gayrimenkul
  • Başarır inşaat
  • Ege Yapı
  • Mesa Mesken
  • Ağaoğlu inşaat