• Emlak Haberleri
  • FuzulEv yılın ilk 5 ayında cirosunu yüzde 87 artırdı

FuzulEv yılın ilk 5 ayında cirosunu yüzde 87 artırdı

Tasarruf Finansman Sisteminin başlatılmasıyla FuzulEv'in cirosunda iki katlık artış yaşandı.

11 June 2021
FuzulEv yılın ilk 5 ayında cirosunu yüzde 87 artırdı Faizsiz konut veya araba satışı yapan şirketlere yönelik uygulanmaya başlanan Tasarruf Finansman Sistemi ile bu yapıdaki şirketlere düzenlemeler getirildi. Bu şirketler arasında öne çıkan FuzulEv'in 2021 yılının ilk 5 ayında cirosunu yüzde 87 oranında artırdığı belirtildi.

Türkiye’deki yüksek faiz nedeniyle, faizsiz seçeneklerle konut ve otomobil sahibi olma eğilimi hızla yükseliyor. Nitekim Türkiye’de ilk 4 ayda, geçen yılın aynı döneme kıyasla banka kredili konut satışı yüzde 55 daralırken, faizsiz seçeneklerle yapılan konut satışı yüzde 23 oranında artış gösterdi.

Faizsiz seçenekle ev ve otomobil sahibi yapan Fuzulev ise ilk 5 aylık performansını açıkladı. Buna göre ilk 5 ayda binlerce yeni kişiyi sisteme dahil ederek ev ve otomobil sahibi yapan Fuzulev, ciroda da yüzde 87 büyüdü. Mayıs ayında ise, nisana kıyasla yüzde 49 ciro artışı sağlayan Fuzulev, yılı en az iki kat büyüme ile kapatmayı hedefliyor.

"İNSANLAR YÜKSEK FAİZLE EV SAHİBİ OLMAK İSTEMİYOR"

Türkiye genelinde 108 şubesi ile hizmet veren FuzulEv’in Yönetim Kurulu Başkanı Eyüp Akbal, Faizsiz, tasarrufa dayalı finansman sistemi ile ev ve otomobil sahibi yapan şirketlere BDDK yönetmeliği ile devlet kontrolünün gelmesinin satışları ivmelendirdiğini söyledi. İnsanların yüksek faizle ev sahibi olmak istemediğini vurgulayan Akbal, “Banka kredisi ile ev alanlar en az bir evi de bankaya almış oluyor. Bu gerçek nedeniyle her geçen gün tasarruf finansman modeline ilgi artıyor. Yapılan regülasyon sonrası devlet kontrolüne girmemiz de vatandaş için önemli bir güvence oldu. Pandemi koşullarına rağmen FuzulEv olarak yılın ilk 5 ayında ciromuzu, geçen senenin aynı dönemine göre 2 kata yakın artırdık. Bu oranlarla birlikte satışlarımız da katlanarak artacak" ifadelerini kullandı.

ONLINE SATIŞ ARTIŞTA ETKİLİ OLDU

Pandemiye bağlı kısıtlamalarda, şubelerinin de kapalı olmasına rağmen online satışlar ile geçen senenin rakamlarını aşmayı başardıklarını belirten Akbal, "Pandemi sürecinde hem ülkemiz hem de tüm dünya sıkıntılar yaşadı. Ama bu süreci zorluklara ve yeni koşullara uyum sağlamak için bir fırsat olarak kullandık. Türkiye genelinde 108 şubemiz var ve büyümeye devam ediyoruz. Fakat kısıtlamalarda şubelerimiz de açılmadı. Bu noktada teknolojik alt yapımızı geliştirerek internet üzerinden online satışlara yöneldik. Özellikle mayıs ayındaki 17 günlük kapanmada satışlarımızın tamamı online gerçekleşti. Mayıs ayında ev ve otomobil sahibi olmak isteyen ve sistemimize dahil olanların sayısı da, tam kapanmaya rağmen nisan ayına göre yüzde 49 arttı. Bundan sonra şirket olarak bu tür inovatif çözümlerimiz sürecek" şeklinde konuştu.

EN FAZLA ARTIŞ ANKARA'DA

2021 yılının ilk 5 ayında genel büyümesi yüzde 87 olarak görülen FuzulEv'de bölgesel olarak artış değişiklikleri görüldü. Buna göre, bu dönemde Ankara'da yüzde 146'lık büyüme görüldü. Ankara'yı yüzde 102'lik artışla Bursa ve yüzde 94'lük artışla İstanbul takip etti.


HABER İLE İLGİLİ YORUMLAR


henüz yorum yok

Öne Çıkan Konut Projeleri


Tüm Türkiye’de en çok tercih edilen konut projelerini burada bulabilirsiniz.

İstanbul, Beylikdüzü

Keleşoğlu Holding

395.000 - 792.000 TL

Detaylı bilgi istiyorum

İstanbul, Sancaktepe

Sur Yapı

385.000 - 837.000 TL

Detaylı bilgi istiyorum

Ankara, Etimesgut

Söğüt İnşaat

283.000 - 634.000 TL

Detaylı bilgi istiyorum

İstanbul, Sancaktepe

Halk GYO

490.000 - 888.000 TL

Detaylı bilgi istiyorum

İstanbul, Beylikdüzü

Mutlu inşaat

200.000 - 734.000 TL

Detaylı bilgi istiyorum

Konya, Meram

Torkam inşaat

315.000 - 1.000.000 TL

Detaylı bilgi istiyorum

İstanbul, Beylikdüzü

Gül Proje

253.470 - 903.119 TL

Detaylı bilgi istiyorum

İstanbul, Başakşehir

İntaya

595.000 - 998.000 TL

Detaylı bilgi istiyorum