Galataport İstanbul'da inşaat çalışmaları durdu

Koronavirüs salgını nedeniyle Galataport İstanbul projesinde çalışmaların durdurulduğu açıklandı.

15 April 2020
Galataport İstanbul'da inşaat çalışmaları durdu İstanbul'da inşaat çalışmaları süren Galataport İstanbul projesinde dün itibarıyla çalışmaların durdurulduğu açıklandı. Galataport yönetiminden yapılan bilgilendirmeye göre, koronavirüs nedeniyle şantiyede azaltılarak devam edilen çalışmaların tamamen durdurulduğu ifade edildi.

Yapılan açıklamada, tüm dünyayı olduğu gibi ülkemizi de etkileyen koronavirüs salgını nedeniyle gerek ofislerde gerekse de şantiyede çalışanların sağlığı için gerekli önlemlerin alındığı belirtilerek inşaat çalışmalarının bu süreçte sosyal mesafe kuralını hayata geçirebilmek için yüzde 50 oranında azaltıldığı hatırlatıldı.

ÇALIŞMALARIN YENİDEN NE ZAMAN BAŞLAYACAĞI BELİRTİLMEDİ

Galataport yönetiminden yapılan açıklamada, koronavirüs salgınının ülkemizde görülmeye başlandığı dönemde devletin sıkılaştırarak devam ettiği önlemlerle kendilerinin de şantiyede tedbirleri her geçen gün artırdığı belirtilerek, "Bu kapsamda, gerekli denetimlerle birlikte çalışma alanlarında her türlü hijyen ve dezenfektasyon uygulamasını da titizlikle yaptık. Sahamızda bulunan termal kameralara ek olarak, tüm çalışanların maske, eldiven ve dezenfektan kullanmalarını şart koştuk" ifadeleri kullanıldı.

Yapılan bilgilendirmede Galataport İstanbul projesinde çalışmaların yeniden ne zaman başlayacağı konusunda bilgiye yer verilmezken, "Bu önlemlerin ve bir süredir planladığımız aksiyonların devamı olarak Galataport İstanbul şantiyemizde azaltarak devam ettiğimiz inşaat faaliyetlerimizi, 14 Nisan 2020 tarihinden başlamak üzere geçici olarak durdurduğumuz bilgisini kamuoyuna saygıyla sunarız. Çalışanlarımızın ve alt yüklenicilerimizin sağlığı bizim için her şeyden önce gelmektedir. El ele vererek, dayanışma içinde bu zorlu günleri geride bırakacağımıza olan inancımız tamdır" ifadeleri kullanıldı.


HABER İLE İLGİLİ YORUMLAR


henüz yorum yok

Öne Çıkan Konut Projeleri


Tüm Türkiye’de en çok tercih edilen konut projelerini burada bulabilirsiniz.

İstanbul, Beylikdüzü

Keleşoğlu Holding

395.000 - 792.000 TL

Detaylı bilgi istiyorum

İstanbul, Sancaktepe

Sur Yapı

385.000 - 837.000 TL

Detaylı bilgi istiyorum

Ankara, Etimesgut

Söğüt İnşaat

283.000 - 634.000 TL

Detaylı bilgi istiyorum

İstanbul, Sancaktepe

Halk GYO

490.000 - 888.000 TL

Detaylı bilgi istiyorum

İstanbul, Beylikdüzü

Mutlu inşaat

200.000 - 734.000 TL

Detaylı bilgi istiyorum

Konya, Meram

Torkam inşaat

315.000 - 1.000.000 TL

Detaylı bilgi istiyorum

İstanbul, Beylikdüzü

Gül Proje

253.470 - 903.119 TL

Detaylı bilgi istiyorum

İstanbul, Başakşehir

İntaya

595.000 - 998.000 TL

Detaylı bilgi istiyorum