Galataport Projesi Halka Açılıyor

20 Ağustos 2014
PAYLAŞ
Galataport Projesi Halka Açılıyor

Salıpazarı Liman İşletmeciliği, Galataport projesi kapsamında İstanbul'un en güzel Boğaz sahil şeridini halka açmaya hazırlanıyor.

Salıpazarı Liman İşletmeciliği tarafından hayata geçirecek Galataport Projesi’nin detayları açıklandı. Proje ile ilgili en dikkat çeken kısım ise İstanbul’un en güzel Boğaz sahil şeridinin halka açılacağı oldu.

Halihazırda gümrüklü saha ve antrepo alanları olarak kullanılan ve halka kapalı olan 60 bin metrekarenin üzerinde bir alan açık meydan, sahil bulvarı, yürüyüş yolları ve yeşil alan olarak düzenlenerek halkın kullanımına açılacak.

Projenin maksimum bina yüksekliği de mevcut durumdan daha düşük olacak. Proje kapsamında Tophane Meydanı, yanındaki park ve Boğaz’a inen kollarından oluşan 30 dönüme yakın alanıyla, İstanbul’un en güzel meydanları arasında yer alacak.

PROJE İÇİN DÜĞMEYE BASILDI

Son dönemin en konuşulan projelerinden biri olan Galataport‘ta ÇED süreci başladı.

İşte dev projenin detayları…

Doğuş Holding’e ait Salıpazarı Liman İşletmeciliği ve Yatırımları A.Ş tarafından yapılması planlanan Salıpazarı Kruvaziyer Limanı diğer adıyla Galataport projesinin ÇED süreci başladı.

Otel, ofis, restoran, mağazalar ve terminal binasından oluşan Salıpazarı Kruvaziyer Limanı diğer adıyla Galaport projesi Beyoğlu sınırları içerisinde bulunan tarihi İstanbul Yarımadası karşısında, Haliç girişindeki Galata Köprüsü ile Mimar Sinan Üniversitesi arasında bulunan kıyı şeridinde Karaköy Rıhtımı ve Salıpazarı Rıhtımı dahilinde restorasyon ve yenileme yapmak suretiyle kompleks bir projeyi kapsıyor.

3 YIL İÇERİSİNDE TAMAMLANACAK

3 yıl içerisinde tamamlanması planlanan Beyoğlu Salıpazarı Kruvaziyer Limanı projesi 11 bin 867 metrekaresi dolgu alanı olmak üzere toplam 112 bin 147 metrekare alan üzerinde yükselecek.

ŞUBAT 2014′DE DEVREDİLDİ

Habertürk’ün haberine göre, özelleştirme Yüksek Kurulu’nun (ÖYK) 4 Eylül 2013 tarih ve 2013/157 sayılı kararı ile İstanbul Salıpazarı Liman Sahası’nın işletme hakkı 30 yıl süre ile Doğuş Holding A.Ş.’ye verilmişti. Liman sahası Şubat 2014 itibariyle de firmaya devredilmişti.


"Galataport Projesi Halka Açılıyor" haberine ait yorum yok

Yorum Yap