Galataport Projesi İçin Finansman Sağlandı

2018 yılının son çeyreğinde tamamlanması planlanan Galataport projesi için 6 bankanın oluşturuğu konsorsiyumla 1 milyar 20 milyon euro değerinde finansman kredisi anlaşması yapıldı...

31 Ağustos 2016
Galataport Projesi İçin Finansman Sağlandı 2018 yılının son çeyreğinde tamamlanması planlanan Galataport projesi için 6 bankanın oluşturuğu konsorsiyumla 1 milyar 20 milyon euro değerinde finansman kredisi anlaşması yapıldı...

Doğuş Grubu ve Bilgili Holding ortaklığında hayata geçirilen Galataport projesinin finansmanı için anlaşma imzalandı.

Garanti Bankası, Yapı Kredi, İş Bankası, Ziraat Bankası, Türkiye Sınai Kalkınma Bankası (TSKB) ve Finansbank’ın oluşturduğu konsorsiyumla imzalanan finansman anlaşması kapsamında 1 milyar 20 milyon euro değerinde finansman kredisi sağlandı.

2018 yılının son çeyreğinde tamamlanması planlanan Galataport projesinde inşaat çalışmaları bu yıl hız kazanacak. Projeye büyük katkı sağlayacak olan finansman kredisi 3,5 yıl anapara geri ödemesiz yatırım dönemi olmak üzere toplam 14 yıl vadeli olarak ödenecek.

4 Bin 500 Kişiye İstihdam
4.5 milyar TL civarında yatırımla hayata geçirilmesi planlanan Galataport projesi tamamlandığında 4 bin 500 kişiye istihdam sağlayacak. Proje kapsamında kruvaziyer terminalinin yanı sıra şehrin ve bölgenin dokusu ile uyumlu kafeler ve restoranlar, mağazalar yer alacak. Proje hizmete açıldığında sahil şeridi bir yürüyüş yolu haline getirilerek halkın kullanımına açılacak.

The Peninsula Hotel Geliyor
Proje kapsamında yapılacak restorasyon çalışmaları ile tarihi binaları korunacak. Bu kapsamda The Peninsula Hotels ile Karaköy tarafındaki tarihi binalar içinde anlaşma yapıldı. The Peninsula Hotels Bu ortaklık kapsamında yalnızca işletme değil aynı zamanda Salıpazarı Liman İşletmeciliği ve Yatırımları A.Ş. ile birlikte 300 milyon Euro’luk bir yatırımda yapacak.

Dünyada Bir İlk
Dünyada ilk kez uygulanacak ve zemin altında çalışacak gemi körük sistemine sahip olacak olan yeni kruvaziyer terminalinde ise bekleme alanları, yolcu kayıt masaları, devlet otoriteleri için kullanım alanları, duty free mağazaları, hizmet birimleri, teknik alanlar ve terminal fonksiyonu için gerekli tam donanımlı teknolojik sistemler yer alacak.

Projede yeme-içme ve perakende noktaları, meydanlar, etkinlik alanları ve yeşil alanlar, otel, ofis alanları ve müzeler bulunacak.


HABER İLE İLGİLİ YORUMLAR


henüz yorum yok

GÜNDEM HABERLERİ


Kunduzlu Barajı'nda işlem tamam

Kunduzlu Barajı'nda işlem tamam

DSİ tarafından Çorum'da inşa edilen Kunduzlu Barajı'nın yapımı sona erdi.

16 Temmuz 2017


Cumhurbaşkanı Erdoğan Şehitler Anıtı'nın açılışını yaptı

Cumhurbaşkanı Erdoğan Şehitler Anıtı'nın açılışını yaptı

15 Temmuz Şehitler Köprüsü'nde yapılan '15 Temmuz Şehitler Anıtı' törenle açıldı.

16 Temmuz 2017


Öne Çıkan Konut Projeleri


Tüm Türkiye’de en çok tercih edilen konut projelerini burada bulabilirsiniz.

  • Dumankaya inşaat
  • Babacan Yapı
  • Eroğlu Gayrimenkul
  • Başarır inşaat
  • Ege Yapı
  • Mesa Mesken
  • Ağaoğlu inşaat