Galataport Projesine Onay Çıktı!

İstanbul Beyoğlu'deki en yeni konut projeleri hakkında ve emlak sektöründeki son gelişmelere dair haberleri incelemek için tıklayınız.

19 Ağustos 2015
Galataport Projesine Onay Çıktı!

Bilgili Holding - Doğuş Grubu ortaklığınca inşa edilecek olan Galataport projesine Çevre ve Şehircilik Bakanlığı'dan onay çıktı.

Doğuş Grubu ve Bilgili Holding ortaklığı tarafından kurulan Salıpazarı Liman İşletmeciliği ve Yatırımları A.Ş.'nin Salıpazarı Kruvaziyet Limanı projesi, diğer adıyla Galataport projesi, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından onaylandı.

Doğuş Grubu ve Bilgili Holding ortaklığında kurulan Salıpazarı Liman İşletmeciliği ve Yatırımları A.Ş.'nin Galataport projesi Çevre ve Şehircilik Bakanlığı onayından geçti. Galataport projesinde inşaat çalışmalarının Eylül ayında başlan planlanıyordu.

HALKA AÇILDI

Bakanlığın onayından geçen Galataport projesinin raporu 10 günlük süre için halkın görüşüne açıldı. Bu süreç içerisindeki görüş ve öneriler İstanbul Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü ya da bakanlığa yapılabiliyor.

MAYIS 2018'DE TAMAMLANACAK

Karaköy'den Tophane'ye kadar olan alanı kapsayan Galataport projesi, Karaköy Rıhtımı ve Salıpazarı Rıhtımı olmak üzere iki rıhtım planlandı. Eylül ayında başlaması hedeflenen projenin Mayıs 2018 yılında tamamlanması planlanıyor.

GALATAPORT PROJE ÖZELLİKLERİ

Galataport projesi kapsamında otel, ofis alanları, mağaza, restoran, ofis, kruvaziyer terminal binası, rekreasyon alanları, kapalı otopark alanları yer alacak.

ŞUBAT 2014'TE DEVREDİLMİŞTİ

Özelleştirme Yüksek Kurulu’nun (ÖYK) 4 Eylül 2013 tarih ve 2013/157 sayılı kararı ile İstanbul Salıpazarı Liman Sahası’nın işletme hakkı 30 yıl süre ile Doğuş Holding A.Ş.’ye verilmişti. Liman sahası Şubat 2014 itibariyle de firmaya devredilmişti.HABER İLE İLGİLİ YORUMLAR


henüz yorum yok

GÜNDEM HABERLERİ


Greenist'te Kurban Bayramı'na özel yüzde 12 indirim fırsatı başladı

Greenist'te Kurban Bayramı'na özel yüzde 12 indirim fırsatı başladı

Basın Ekspres-Güneşli’de yükselen Greenist projesi, ev sahibi olmak isteyenler için Kurban Bayramı’n

17 Ağustos 2017


Atmaca Grup’tan Bahçeşehir Göleti tartışmalarına açıklama geldi

Atmaca Grup’tan Bahçeşehir Göleti tartışmalarına açıklama geldi

Bahçeşehir Göleti yakınında inşa edilen Bahçeşehir Atmaca projesiyle tartışmaların odağı haline gele

17 Ağustos 2017


Öne Çıkan Konut Projeleri


Tüm Türkiye’de en çok tercih edilen konut projelerini burada bulabilirsiniz.

  • Dumankaya inşaat
  • Babacan Yapı
  • Eroğlu Gayrimenkul
  • Başarır inşaat
  • Ege Yapı
  • Mesa Mesken
  • Ağaoğlu inşaat