Galatasaray’dan Ali Sami Yen’e Komşu Proje

06 Haziran 2014
PAYLAŞ
Galatasaray’dan Ali Sami Yen’e Komşu Proje

Galatasaray Spor Kulübü, eski mabedi Ali Sami Yen Stadı’na komşu olan arsada ofis binası inşaatına başladı.

Mecidiyeköy’deki eski Ali Sami Yen Stadı'nın bulunduğu arsanın yanında yer alan ve Galatasaray Store çadırı olarak bilinen bölgede 'Galatasaray Plaza' adında yeni bir projenin temeli atıldı. Galatasaray Spor Kulübü A.Ş. tarafından yapılan ofis projesinin giriş katında Türkiye’nin en büyük Galatasaray Store mağazasının açılması planlanıyor. Galatsaray Plaza’nın komşu projeleri ise Torun Center ve Quasar istanbul projeleri...

TARAFTARIN BULUŞMA ADRESİ OLACAK

2 bin 127 metrekarelik arsaya konumlandırılacak olan Galatasaray'ın yeni ofis projesi olan Galatasaray Plaza, kamusal park alanı ve yeni Galatasaray Store mağazası taraftarların maç öncesi yeni buluşma yeri olacak.

15 MİLYON DOLAR YATIRIM

Galatasaray Plaza, Galatasaray Spor Kulübü’nün 1994 yılında Milli Emlak’tan satın aldığı 2 bin 127 metrekarelik arsada yükselecek. Zeminde 8, üstünde 13 katlı olarak tasarlanan binanın inşaatı için 15 milyon dolar yatırım yapılacak. Projenin hemen yanında 2 karma kullanımlı gayrimenkul projesi bulunduğunu belirten Galatasaray’ın Gayrimenkulden Sorumlu Yönetim Kurulu Üyesi Emir Sarıgül, “Bu projelerin oluşturduğu şehir parkı ve bizim projenin girişine yapacağımız yaklaşık 1500 metrekarelik Galatasaray Store Galatasaylıların yeni buluşma noktası olacak. Çünkü taraftar Mecidiyeköy’den vazgeçmiyor. Taraftar burada toplanıp maça gidecek” dedi.

60 AYDA AMORTİ EDECEK

Projeleri için 2010 Aralık’ta ruhsat aldıklarını belirten Sarıgül, Projedeki bodrum katlar ve birimler ile ilgili düzenleme yaptık ve ruhsatımızı 25 Mart 2014’te yeniledik. 2 yıl boyunca otel mi ofis mi yapalım diye düşündük ve ofisin daha karlı olduğuna karar verdik” dedi. Binayı tam kat olarak kiralamayı düşündüklerini ve 4 uluslararası şirket ile görüşmelere başladıklarını belirten Sarıgül, “Aylık 250-400 bin dolar kira getirisi ile bu yapı kendini en fazla 60 ayda amorti eder. Bu tarihten sonra gelen geliri amatör branşlara aktaracağız” dedi.

GALATASARAY LOGOLU

Mimar Murat Kader’in mimari tasarımını üstlendiği projenin tepesinde Galatasaray logosuna yer verilecek. Binanın girişinde aslan figürü kullanılacak ve kulübün tarihi anlarının fotoğrafları sergilenecek.


"Galatasaray’dan Ali Sami Yen’e Komşu Proje" haberine ait yorum yok

Yorum Yap