Garip Olduğu Kadar Yaratıcı 10 Ev Eşyası

Klasik mobilyalara ısınamayanlardansanız tasarımcılar tarafından özel olarak dizayn edilmiş bu ürünler ilginizi çekebilir.

09 May 2015
Garip Olduğu Kadar Yaratıcı 10 Ev Eşyası

Klasik mobilyalara ısınamayanlardansanız tasarımcılar tarafından özel olarak dizayn edilmiş bu ürünler ilginizi çekebilir. Oldukça özgün ve bir o kadar da kullanışlı olan bu yaratıcı eserler ile dekorasyon anlamında yaratıcılıklarınızı konuşturabilirsiniz. Listede yer alan ürünlerin bazıları gerçekten ilginç görünümlere sahip fakat kullanışlı oldukları da bir gerçek.

1-Genişletilebilir Ahşap Masa

Galeri

David Fletcher tarafından tasarlanan bu masa, işlevselliği ile dikkat çekiyor. Pek çoğumuzun evinde açıldığında büyüyen masalar var fakat bu yuvarlak hatlı masa çok daha estetik ve kullanışlı.

2-Merdivenli Saklama Dolabı

Galeri

Danny Kuo tarafından tasarlanan bu özel dolap özellikle metrekare olarak küçük olan evler düşünülerek tasarlanmış. Tavana kadar olan yüksekliğine rağmen, merdiven benzeri yapısı sayesinde en üst raflara bile zorlanmadan ulaşmak mümkün.

3-Bükülebilir Kapı

Galeri

Klemmens Toggler isimli tasarımcı tarafından geliştirilen bu bükülebilir kapı, açıp kapatma esnasında herhangi bir güç harcamaya gerek bırakmadan tek dokunuşla kendi ağırlı ile bükülüyor ve açılıp kapanabiliyor.

4-Gizli Bilardo Masası

Galeri

Koralturk isimli bir Türk firması tarafından geliştirilen bu yaratıcı bilardo masası, hem ev içinde gereksiz bir yer işgalinden sizleri kurtarıyor, hem de bu oyun keyfinizi her an oynamanıza şans tanıyor.

5- Çok Fonksiyonlu Koltuk/Masa

6- Hikaye

Galeri

Fanny Adams tarafından özellikle küçük evler için tasarlanan bu mobilya, yeri geldiğinde bir çalışma masası, yeri geldiğinde bir yatak, istenildiğinde de koltuğa dönüşebilmesiyle dikkat çekiyor.

7-Kanvas Mobilyalar

YOY isimli tasarım sanatçısı tarafından geliştirilen ve Kanvas ismi verilen bu seri, kullanışlı olmaktan çok mobilya dünyasında deneysel bir yapıya sahip.

8-Bükülebilir Kitaplık

Natascha Harra-Frischkorn tarafından geliştirilen bu konseptte, hem sabit mobilyaların zaman içinde yaratmış olduğu monotonluk kırılıyor, hem de evinizde modern bir görünüme sahip kitaplık hayat buluyor.

9-Genişletilebilir ve Hareketli Yemek Ünitesi

Galeri

Nobuhiro Teshima'nın geliştirdiği bu özel dizayn ürün, özellikle normal zamanlarda gereksiz yer işgal eden mobilyalara alternatif olarak oluşturulmuş. Farklı uzunluklarda açılarak misafir sayısına göre ideal ölçülerde kullanıma imkan tanımasıyla dikkat çekiyor.

10-Sandalye İçinde Sandalye

chair_push_and_pull

Flavio Scalzo tarafından oluşturulan bu ilginç tasarım, mobilya dünyasının minimal tarzdaki ürünlerinden biri. Şık görünümü yanında kullanışlı yapısıyla dikkat çeken bu sandalyede ister oturun ister sehpa olarak kullanın.HABER İLE İLGİLİ YORUMLAR


henüz yorum yok

GÜNDEM HABERLERİ


İlginç Tasarımlı Dağ Evi

İlginç Tasarımlı Dağ Evi

Brutalist tarzda inşa edilen bu muhteşem ev adını da temsil ettiği tarzdan alıyor: Casa Brutale

09 July 2015


Muhteşem Konteyner Ev

Muhteşem Konteyner Ev

Dünyanın en ilginç tasarımlarından biri olan konteyner ev ABD'nin Teksas eyaletinde bulunuyor. İşte

06 July 2015


Öne Çıkan Konut Projeleri


Tüm Türkiye’de en çok tercih edilen konut projelerini burada bulabilirsiniz.

İstanbul, Beylikdüzü

Keleşoğlu Holding

395.000 - 792.000 TL

Detaylı bilgi istiyorum

İstanbul, Sancaktepe

Sur Yapı

385.000 - 837.000 TL

Detaylı bilgi istiyorum

Ankara, Etimesgut

Söğüt İnşaat

283.000 - 634.000 TL

Detaylı bilgi istiyorum

İstanbul, Sancaktepe

Halk GYO

490.000 - 888.000 TL

Detaylı bilgi istiyorum

İstanbul, Beylikdüzü

Mutlu inşaat

200.000 - 734.000 TL

Detaylı bilgi istiyorum

Konya, Meram

Torkam inşaat

315.000 - 1.000.000 TL

Detaylı bilgi istiyorum

İstanbul, Beylikdüzü

Gül Proje

253.470 - 903.119 TL

Detaylı bilgi istiyorum

İstanbul, Başakşehir

İntaya

595.000 - 998.000 TL

Detaylı bilgi istiyorum