Gayrimenkul Çözüm Merkezi Açılıyor

Turyap, Gayrimenkul Çözüm Merkezi ile gayrimenkulden doğan anlaşmazsızlıkları mahkemeye başvurmadan hızlı ve az masraflı şekilde çözüme kavuşturmayı hedefliyor...

25 Nisan 2016
Gayrimenkul Çözüm Merkezi Açılıyor Turyap, Gayrimenkul Çözüm Merkezi ile gayrimenkulden doğan anlaşmazsızlıkları mahkemeye başvurmadan hızlı ve az masraflı şekilde çözüme kavuşturmayı hedefliyor...

Turyap, gayrimenkulden doğan uyuşmazlıkları çözmek adına Adalet Bakanlığı Arabuluculuk Daire Başkanlığı’nın resmi arabulucularının katılımı ve katkısı ile Gayrimenkul Çözüm Merkezi'ni açıyor.

Gayrimenkul Çözüm Merkezi miras, boşanma, ticari ortaklığın sonlanması, kentsel dönüşüm, ipotek ve icra, kiralamadan doğan ihtilaflar gibi farklı sebeplerle paylaşılamayan gayrimenkullerin çözümü için hızlı, az masraflı şekilde hizmet verecek.

Turyap Gayrimenkul Çözüm Merkezi'nde Adalet Bakanlığı siciline kayıtlı resmi arabulucu, akademik danışman, tapu uzmanı, eksper, gayrimenkul uzmanı ve raportörden oluşan ekip bulunuyor.

Konuyla ilgili açıklamada bulunan  TURYAP Yönetim Kurulu Başkanı Azmi Sarıbay, Gayrimenkul Çözüm Merkezi ile mahkemeye gitmeden en geç 90 gün içinde gayrimenkulleri hakkaniyetle paylaştırmayı hedeflediklerini söyledi.

Sadece mirasa konulu ihtilaflar nedeniyle ortaya çıkan ekonomik kaybın 167 milyar dolar olduğunun tespit edildiğini belirten Sarıbay, "Bu sistemle beraber atıl durumda kalmış gayrimenkulleri ekonomiye katmanın yanı sıra hem mahkemelerin iş yükü hafifletilecek hem de tarafların birbirini kırmadan seri ve az masraflı çözüme ulaştırılacak." dedi.


HABER İLE İLGİLİ YORUMLAR


henüz yorum yok

GÜNDEM HABERLERİ


Tim Apartments Ümitköy Projesinin Konut Teslimleri Gerçekleşiyor

Tim Apartments Ümitköy Projesinin Konut Teslimleri Gerçekleşiyor

4+1 ve 6+1 konut seçeneklerinin sunulduğu Tim Apartments projesi konutlarının teslimi gerçekleşiyor.

22 Haziran 2017


Manzara 7/24 Projesinde Bayram İndirimi

Manzara 7/24 Projesinde Bayram İndirimi

Manzara 7/24 projesinde Ramazan Bayramı'na özel kampanya düzenleniyor...

22 Haziran 2017


Öne Çıkan Konut Projeleri


Tüm Türkiye’de en çok tercih edilen konut projelerini burada bulabilirsiniz.

  • Dumankaya inşaat
  • Babacan Yapı
  • Eroğlu Gayrimenkul
  • Başarır inşaat
  • Ege Yapı
  • Mesa Mesken
  • Ağaoğlu inşaat